Cam Tavanlar’ın başrol oyunusu Bensu Soral kimdir? Bensu Soral kaç yaşında? Bensu Soral nereli?

Show Tv ekranlarının yeni projesi Cam Tavanlar’ın yayın tarihi belli oldu. Cam Tavanlar dizisinde Kubilay Aka ile başrolü paylaşacak olan Bensu Soral kimdir? Bensu Soral kaç yaşında? Bensu Soral nereli?

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: tv100.com

Başarılı senarist Meriç Acemi’nin kaleminin Fehmi Öztürk’ün rejisiyle buluşacağı; heyecanla beklenen yeni dizi Cam Tavanlar, 9 Haziran Çarşamba akşamı ilk bölümüyle ekrana gelecek. Dizini kadrosunda; Hatice Aslan, Ahmet Melih Yılmaz, Beril Kayar gibi oyuncular yer alıyor. Dizini başrol oyuncusu Bensu Soral kimdir?

BENSU SORAL KİMDİR?

23 Mart 1991 tarihinde Bursa'da dünyaya gelmiştir. Bursa'da bulunan İnegöl Anadolu Lisesi'nde öğrenim gördü. Ardından, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'de grafik üzerine eğitim görmeye başladı. Ablası Hande Soral'ın da desteğiyle oyunculuğa başlayan Bensu Soral, İlk defa Yol Ayrımı dizisi ile televizyon ekranlarına çıktı. Aynı zamanda 2008'de vizyona giren Vicdan dizisinin oyuncu kadrosunda yer aldı.

Boynu Bükükler isimli gençlik komedisi dizisinde ana karakterlerin biri olan Miray'ı, 2015'te ise Tatlı Küçük Yalancılar dizisinde Aslı Metiner karakterini canlandırdı. 2016 yılında çekilmiş ve büyük reyting toplamış 'İçerde' adlı dizide Çetin Tekindor'un canlandırdığı "Kebapçı Celal"in avukatlığını yapan "Melek" karakterini canlandırmıştır ve bu rolle popülerlik kazanmıştır.

 BENSU SORAL’IN ROL ALDIĞI DİZİLER VE FİLMLER

  • 2019 – Organize İşler 2: Sazan Sarmalı (Nazlı) (Sinema Filmi)
  • 2017 – Doru (Alaca) (Sinema Filmi)
  • 2016 – İçerde (Melek) (TV Dizisi)
  • 2015 – Tatlı Küçük Yalancılar (Aslı) (TV Dizisi)
  • 2014 – Boynu Bükükler (Miray) (TV Dizisi)
  • 2013 – Vicdan (Müge) (TV Dizisi)
  • 2012 – Yol Ayrımı (Ayşe) (TV Dizisi)