Çanakkale'de 11 tane kuzu ve koyun ahırda paramparça halde öldü... Ahıra bir anda girip hepsini tek tek parçadılar

Çanakkale'de 11 tane kuzu ve koyun ahırda paramparça halde öldü. Gökçeada ilçesinde meydana gelen olayda, ahıra bir anda giren sokak köpekleri hepsini tek tek parçaladı. Arkalarında korkunç bir manzara bırakıp oradan uzaklaştılar.

Çanakkale'de 11 tane kuzu ve koyun ahırda paramparça halde öldü... Ahıra bir anda girip hepsini tek tek parçadılar

Gökçeada'da küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan Halil Alaylı ile oğlu Kadir Alaylı'ya ait ağıldaki tescilli İmroz ırkı 1 koyun ile 10 kuzuya sokak köpekleri saldırdı. Ağıldaki 11 küçükbaş hayvanın tamamı öldü. Kadir Alaylı, babasının 50 yıldır çiftçilikle uğraştığını belirtip, "Dün sabah geldiğimizde kapısı kapalı olmasına rağmen ağılımıza giren sokak köpeklerinin hayvanlarımızı telef ettiğini gördük. Bu başıboş köpeklerimiz, şu anda Gökçeada'mızın sorunu. Gerçi şu anda ülkemizin de sorunu oldu" dedi.

Çanakkale'de 11 tane kuzu ve koyun ahırda paramparça halde öldü... Ahıra bir anda girip hepsini tek tek parçadılar - Resim : 1

"HAYVANLAR TELEF OLMUŞTU"

Halil Alaylı ise "Akşam hayvanlarımı, tarlamdaki ağılıma kapatmıştım. Ertesi gün saat 07.30 sıralarında ağıla döndüğümde, hayvanlar telef olmuştu. Başıboş köpekler, adamızda her tarafa zarar veriyor. Bütün komşularımız da hayvancılık yapan arkadaşlarımız da bu başıboş köpeklerden şikayetçi" diye konuştu.

Çanakkale'de 11 tane kuzu ve koyun ahırda paramparça halde öldü... Ahıra bir anda girip hepsini tek tek parçadılar - Resim : 2