3 yaşındaki oğlunu öldürdü

3 yaşındaki oğlunu boğarak öldürdükten sonra cesedini sulama kanalına atan cani anne 33 yıl hapis ile cezalandırdı. Cani annenin ömür boyu hapse mahkum edilmesi için kampanya başlatılmıştı.

Hırvatistan'da yaşayan 33 yaşındaki Chiara Pasic isimli kadın, Nisan 2018'de sevgilisiyle baş başa tatile çıkabilmek korkunç bir plan yaptı. Önce yastıkla oğlunu boğana kadar nefessiz bırakan cani kadın, ardından minik çocuğun cansız bedenini sulama kanalına attı.

Pula kentindeki bir limana bağlanan sulama kanalına atılan küçük çocuğun cesedi bulunamadı ancak kadın ve sevgilisi polis sorgularında suçlarını itiraf etti. Psikiyatri sorunları olduğu belirtilen kadın, mahkemede yapılan suçlamalar karşısında tepkisiz kalırken, çiftin Makedonya'ya seyahat planı yaptığı ortaya çıktı.

Çocuğunu öldürüp kanala atmasının ardından polise giden kadın, oğlunun kaybolduğunu ifade ederek yardım istedi. İlk etapta çocuğu arama çalışmaları başlatan polis, genç kadının hareketlerinden şüphelenerek kendisini ve sevgilisini sorguya aldı. İkili polis sorgusunda korkunç cinayeti itiraf etti.

Mahkeme kayıtlarına göre cani anne çocuğunu öldürmeyi önceden planladı ve tüm detayları büyük bir titizlikle uyguladı. Mahkemede ifade veren adli tıp uzmanları yastık ile boğulan çocuğun çok büyük acılar çektiğini doğrularken, cani anne mahkeme boyunca sessiz kalmayı tercih etti. Cani kadın 33 yıl hapse mahkum edildi.