Carlo Ancelotti’den şaşkına çeviren Arda Güler sözleri! Genç yıldızın neden oynamadığını açıkladı

İspanya La Liga ekiplerinden Real Madrid’in teknik direktörü Carlo Ancelotti, milli futbolcu Arda Güler’in az süre alması hakkında konuştu. Arda’nın kalitesini göstermesi gerektiğini kaydeden Ancelotti, "Onun ilerlemesinde sahada süre alması çok önemli. Ama bu bazen takımın, kulübün talepleriyle bazen maçların durumuyla çakışıyor. Elimde fırsat olsa, taraftarımızın onu daha fazla tanıması ve yeteneğini görmesi benim de hoşuma gider. Ama zamanı gelecek” dedi.

Carlo Ancelotti’den şaşkına çeviren Arda Güler sözleri! Genç yıldızın neden oynamadığını açıkladı

Real Madrid, İspanya La Liga'nın 27. haftasında yarın deplasmanda Valencia ile karşı karşıya gelecek. Bu müsabaka öncesi Real Madrid’in teknik direktörü Carlo Ancelotti açıklamalarda bulundu.

Carlo Ancelotti’den şaşkına çeviren Arda Güler sözleri! Genç yıldızın neden oynamadığını açıkladı - Resim : 1

“SABIRLI OLMAMIZ GEREKTİĞİNİ SÖYLÜYORUM”

Carlo Ancelotti, Arda Güler'in az süre alasıyla alakalı gelen bir soruyu, "Bu daha çok maç içindeki koşullara bağlı. Onun gibi genç bir oyuncunun kendini ileriye taşıması için oynaması ve kalitesini göstermesi gerektiğine inanıyorum. Ancak bu, takımın ve kulübün futbolcularından çok talepkâr olmasıyla biraz çelişiyor. Bu yüzden sabırlı olmamız gerektiğini söylüyorum" diye cevaplandırdı.

Carlo Ancelotti’den şaşkına çeviren Arda Güler sözleri! Genç yıldızın neden oynamadığını açıkladı - Resim : 2

“BENİM ONA OLAN GÜVENİM ÇOK FAZLA ÇÜNKÜ ÇOK YETENEKLİ”

Ancelotti, milli futbolcunun daha fazla oynama isteğini anlayışla karşıladığını da dile getirerek, "Onun ilerlemesinde sahada süre alması çok önemli. Ama bu bazen takımın, kulübün talepleriyle bazen maçların durumuyla çakışıyor. Ama benim ona olan güvenim çok fazla çünkü çok yetenekli. Elimde fırsat olsa, taraftarımızın onu daha fazla tanıması ve yeteneğini görmesi benim de hoşuma gider. Ama zamanı gelecek" şeklinde konuştu.