Celal Şengör İstanbul'dan taşınma nedenini anlattı! Sözleri tüyler ürpertti: Derdim kendi evim değil, korkunç bir şey olacak

Olası deprem nedeniyle İstanbul'dan taşınan Prof. Dr. Celal Şengör, açıklamalarıyla herkesi korkuttu. Deprem korkusuyla taşınan Şengör, "Derdim kendi evim değil, korkunç bir şey olacak" ifadeleriyle dikkat çekti.

Celal Şengör İstanbul'dan taşınma nedenini anlattı! Sözleri tüyler ürpertti: Derdim kendi evim değil, korkunç bir şey olacak

Kahramanmaraş'ta 6 Şubat'ta meydana gelen 2 büyük deprem sonrası binlerce canımızı yitirdik. Uzmanlar gözlerini olası İstanbul depremine çevirmişken, Prof. Dr. Celal Şengör, çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. Şengör neden İstanbul'u terk ettiğini anlatarak asıl korkusunun evi olmadığını bellirdi. 

"EVİMİN ÖNÜNDEN FAY GEÇİYOR"

İstanbul'dan Çanakkale'ye taşınacağını açıklayan Celal Şengör, gazeteci Fatih Altaylı'ya yeni açıklamalarda bulundu. Taşındığı yerde de fay hattı olduğu şeklindeki yorumları Şengör yanıtsız bırakmayıp şunları söyledi:

"Yalnız bazı aklı evveller diyorlar ki ‘Aman efendim Celal hocanın kaçacağı yerde de faylar var.’ Ben bunu bilmiyor muyum? Benim evimin önünden fay geçiyor, bu ev ona göre yapıldı.”

"DERDİM EVİMİN YIKILMASI DEĞİL, KORKUNÇ BİR ŞEY OLACAK"

Öte yandan Şengör, yine İstanbul depremi sonrası yaşanabileceklere dair tedirgin edici bir tablo ortaya koydu. Neden taşınma kararı aldığını açıklarken Şengör şöyle konuştu:

"Ben Boğaz’da oturuyorum, kaçamam. Yağmalara, ırza geçilmelere başlanacak. Korkunç bir şey olacak. İstanbul’da kaç tane Afgan var? Düşünebiliyor musun? Benim derdim evim yıkılacak değil. İstanbul yıkılacak, sonra çok ciddi sıkıntılar başlayacak. Depremden sonra yangınlar çıkacak. Nereye kaçacaksın?"