Cem Karaca'nın hayatı film oluyor! Senaristi, biyografi filmlerinin vazgeçilmez ismi oldu

Daha önce "Barış Akarsu Merhaba", "Kesişme: İyi ki Varsın Eren" gibi başarılı filmlerin senaristliğini üstlenen Mert Dikmen, bu kez de Cem Karaca'nın filmini yazmak için kolları sıvadı. Cem Karaca'nın hayatı film olacak, işte detaylar...

Cem Karaca'nın hayatı film oluyor! Senaristi, biyografi filmlerinin vazgeçilmez ismi oldu

Anadolu rock müziğinin efsane ismi Cem Karaca'nın hayat hikâyesi beyazperdeye taşınıyor. Daha önce "Barış Akarsu Merhaba", "Kesişme: İyi ki Varsın Eren" gibi başarılı filmlerin senaristliğini üstlenen Mert Dikmen, bu kez de Cem Karaca için kalemi kağıdı eline aldı. 

Cem Karaca'nın hayatı beyazperdeye taşınacak

tv100'den Birsen Altuntaş'ın haberine göre biyografi filmlerine yenileri ekleniyor. Anadolu Rock müziğinin unutulmaz ozanı Cem Karaca’nın biyografik hayatı da beyazperdeye aktarılıyor. Filmin yapımını Fikri Harika Podüksiyon ve Aytaç Medya üstlenecek. Yapımcılığına ise Özgür Tari ve Aytaç Ağdağ’ın imza atacağı film, 2023 sonunda vizyona girecek.
Filmin senaryosunu son dönemin en popüler yazarlarından, senarist Mert Dikmen üstleniyor. Henüz Cem Karaca’ya kimin hayat vereceği ve yönetmen koltuğuna kimin oturacağı netlik kazanmadı.

Cem Karaca'nın hayatı film oluyor! Senaristi, biyografi filmlerinin vazgeçilmez ismi oldu - Resim : 1