Kılıçdaroğlu'ndan Enis Berberoğlu tepkisi: Bedeli ne olursa olsun!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Enis Berberoğlu’nun milletvekilliğinin düşürülüp, tutuklanmasına sosyal medya hesabından yayınladığı bir video ile tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu videoda Bu ülkeye demokrasiyi getireceğiz. Bedeli ne olursa olsun! Bu bedeli ödemeye de razıyoız" ifadelerini kullandı

Kılıçdaroğlu'ndan Enis Berberoğlu tepkisi: Bedeli ne olursa olsun!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Benim bu millete sözüm var; Ne olursa olsun! Hangi bedel, hangi engel çıkarılırsa çıkarılsın. Bu ülkeye gerçek anlamda hakkı, hukuku, adaleti ve demokrasiyi getireceğiz. Bedeli ne olursa olsun! Bu bedeli ödemeye de razıyız” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun açıklaması şöyle:

Enis Berberoğlu’nun milletvekilliği düşürüldü. Haksız yere düşürüldü… Hukuka, anayasa aykırı olarak düşürüldü. Bunu tartışıyoruz. Enis Berberoğlu ne yaptı? Saygın bir gazeteci Enis Berberoğlu. Saygın bir siyasetçi. Türkiye’yi bilen Türkiye’nin koşullarını bilen saygın bir isim Enis Berberoğlu. Haksız yere mahkum edildi, adaletsiz yere mahkum edildi. Demokrasinin olmadığı yerde, adaletin olmadığı yerde bu tür olaylarla karşılaşıyoruz."