CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan kış saati mesajı! "Türkiye’nin sabahları aydınlık olacak"

Türkiye'de 2016 yılında alınan karara göre gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla saatler bir saat ileri alınarak yaz saati uygulamasının yıl boyu sürdürülmesi kararlaştırılmıştı. Uygulama kış aylarında öğrencilerin ve çalışanların sabah saatlerinde karanlıkta uyanmasına yol açıyor. Kılıçdaroğlu da konu ile sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. Kılıçdaroğlu, “Türkiye’nin sabahları aydınlık olacak. Sabredin, çok az kaldı” notuyla paylaştığı videoda, sabit saat uygulamasını eleştirdi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan kış saati mesajı! "Türkiye’nin sabahları aydınlık olacak"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sabah saatlerinde paylaştığı video görüntüsüyle açıklamalarda bulundu.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Türkiye’nin sabahları aydınlık olacak. Sabredin, çok az kaldı” notuyla paylaştığı videoda, sabit saat uygulamasını eleştirdi.

“Bunu hemen ve mutlaka düzelteceğiz” diyen Kılıçdaroğlu şunları kaydetti:

"Gerçekten de bu bir trajedidir"

Sevgili halkım; kış saatine geçmeyerek bakın çocuklarımıza ne yaptılar? Bu karanlıkta, bu yollara düşen, göz göze kalp kalbe el ele vermeye çalışan insanlarımız; Türkiye’nin sabahlarını karanlığa boğdular. Gerçekten de bu bir trajedidir. Bu saraylıların her şeyden korkmasına alışmıştık da gün ışığından korkmaları neyin nesidir acaba? Hayret ediyorum.”