CHP'li belediye başkanları: Gergin hava bittiği için memnun olduk

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın davetiyle Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir araya gelen büyükşehir belediye başkanlarından CHP'li başkanlar basın toplantısı düzenleyerek gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Google Haberlere Abone ol

CHP'li belediye başkanlarının açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

Yılmaz Büyükerşen, “Sadece iktidar partileri değil bütün belediyeleri kapsayan bir toplantı oldu. Özel olarak herhangi bir belediyeyi hedef alan bir konuşma olmadı” dedi.

Gazetecilerin işten çıkartmalarla ilgili sorusuna Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar cevap verdi.

Karalar, “Şimdi işten çıkartmaların hiç birisinin keyfi olmadığını helehele bizlerin keyfi bir siyaseten işçi çıkartmayacağımız anlayışını bütün Türkiye bilir. Ama bugünkü toplantının ana konusu da belediyelerin düştüğü ekonomik krizdir” dedi.

Karalar toplantının geneli için “Çok faydalı oldu, çok mutlu olduk. Gergin hava bittiği için memnun olduk” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ise, “Toplantılar devam ederse fayda sağlanacağını düşünüyoruz. Biz sonuç almak istiyoruz. Ekonomik olarak sıkıntılar yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Seçer, Mersin’deki sular idaresinde 36 işçinin performans nedeniyle işten çıkarıldığını Büyükşehir’de kimsenin işten çıkarılmadığını ancak bunun büyütüldüğünü belirtti.

Yılmaz Büyükerşen, büyükşehir belediyelerinin sorunlarını içeren dosyaların da Cumhurbaşkanı ve bakanlara iletildiğini açıkladı.