Çoban gencin katilini gördüğünü söylemişti, gerçek bugün ortaya çıktı!

Geçtiğimiz sene temmuz ayında silahlı saldırıcı sonucu hayatını kaybeden 22 yaşındaki Mehmet Topaloğlu'nun katili, geçtiğimiz aylarda gözaltına alınıp serbest bırakılan ve gencin katilini gördüğünü iddia eden patronu Ahmet Çetin (44) çıktı.

Çoban gencin katilini gördüğünü söylemişti, gerçek bugün ortaya çıktı!

Geçtiğimiz sene Eskişehir'in Sivrihisar ilçesine bağlı kırsal İstiklalbağı Mahallesi’nde yaşanan olayda çobanlık yapan Mehmet Topaloğlu (22), işi başındayken silahlı saldırıya uğramış, vücuduna isabet eden 5 kuşun ile hayatını kaybetmişti. Aynı mahallede yaşayan patronu Ahmet Çetin (44) verdiği ifadede, gencin katil zanlısını gördüğünü, zanlının bir kar maskesi

"ÇOCUK BENİM İŞÇİMDİ, BEN ÖLDÜRMEDİM"

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen cinayet soruşturmasının katil zanlısı olduğundan şüphelenilen Ahmet Çetin hakkında Eskişehir 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ne ‘kasten öldürme’ suçlamasıyla ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı. Davanın dördüncü duruşmasına tutuksuz sanık Ahmet Çetin ile saldırıda ölen çoban Mehmet Topaloğlu'nun yakınları katıldı. Mahkemedeki son savunmasında, çoban Mehmet Topaloğlu’nu öldürmediğini söyleyen Çetin, “Çocuk benim işçimdi. Ben bu olayda mağdurum. Ben öldürmedim. Ben adalet istiyorum”

Çoban gencin katilini gördüğünü söylemişti, gerçek bugün ortaya çıktı! - Resim : 1

DURUŞMA SALONUNDA TUTUKLANDI

Mahkeme karar heyeti, daha önce verdiği tüm ifadelerde kar maskeli bir katil gördüğünü ve arkasından yetişemediğini anlatan Ahmet Çetin’e, çoban Mehmet Topaloğlu’nu ‘kasten öldürme’ suçundan 25 yıl hapis, ruhsatsız tabanca taşımak suçundan ise 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdı. Kararla birlikte hakkında tutuklama kararı verilen Ahmet Çetin, duruşma salonunta bileğine kelepçe geçirilerek cezaevine gönderildi.