Çöp ev skandalı bu kez İstanbul'da! O görüntüler hafızalardan silinmemişken 3 çocuk daha bulundu

Bursa'da çöp evde bulunan çocuk vakası olayı daha unutulmadan bir benzeri İstanbul'da yaşandı. Eyüpsultan'da ihbar üzerine eve gelen ekipler, çöp dolu evde ailesi tarafından terk edilmiş 3 çocuk buldu. Yürekleri sızlatan görüntüler sonrası çocuklar devlet korumasına alındı.

Hafızalardaki yerini koruyan çöp ev skandalına bir yenisi daha eklendi. İstanbul Eyüpsultan'da ihbar üzerine bir eve giden ekipler, çöp dolu evde ailesi tarafından terk edilmiş 3,4 ve 7 yaşlarında 3 çocukla karşılaştı. Olay sonrası çocuklar tedavi altına alındı.

Polis ekipleri ve sosyal hizmet uzmanları ihbara konu olan eve gitti.

Ekipler 3, 4 ve 7 yaşlarında üç kardeşle karşılaştı. Evin çöple dolu olduğu ve çocukların sağlıksız ortamda yaşadığı görüldü.

Çocuklar sağlık kontrollerinden geçirilmek için hastaneye kaldırıldı ve tedavi altına alındı.

Tedavileri bitince de Çocuk Esirgeme Kurumu'na teslim edilmelerine karar verildi.

Başlatılan soruşturma kapsamında çocukların anne ve babası yakalandı.

Gözaltına alınan şüphelilerin ifadesi alındı. Cumhuriyet Başsavcılığı şüphelilerin akıl sağlığı ve mental açıdan durumlarının tespit edilmesi için talimat verdi.

KÜÇÜK CEM DE ÇÖP EVDE BULUNMUŞTU

Türkiye günlerce Bursa'daki çöp evde bulunan çocuğu konuşmuştu… Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Bursa'da çöp evden kurtarıldıktan sonra Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi edilen ve sonrasında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından koruma altına alınan Cem Muhammet A.'yı kaldığı Çocuk Evi'nde ziyaret etmişti.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın korumasında Çocuk Evinde yasamaya başlayan Cem Muhammet'i daha önce de ziyaret eden Rektör Özkan "Cem Muhammet, devletimizin kanatları altında.

Eğitime başladı, birlikte kaldığı evdeki arkadaşlarıyla devletimizin sağladığı imkanlarla yaşamını sürdürüyor. Hastanemize geldiğinde 17 kilo ağırlığındaydı. Şimdi 31 kiloya çıkmış.

Sağlığı ve neşesi yerinde. Arkadaşlarıyla güzel bir aile ve devlet şefkati içerisinde yaşamını sürdürüyor." ifadelerini kullandı.

Birinci sınıfta eğitim gören Cem Muhammet A. Rektör Özkan ile satranç oynadı. Sohbette kitap okumayı ve satranç oynamayı sevdiğini anlatan Rektör Özlenen Özkan, "Cem Muhammet'i ziyaret etmekten ve onun iyi olduğunu görmekten dolayı çok mutluyum. Arkadaşlarıyla ilişkileri çok güzel. Kitap okuyor, çizgi film izliyor, arkadaşlarıyla futbol oynuyor. Satranç oynuyor.

Hatta birlikte satranç oynadık. Çok güzel şekilde kendisini geliştiriyor. Derslerine çalışıyor. Onun hayata bağlanmasında emeği geçen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yetkilileri başta olmak üzere, öğretmenlerine ve arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum." şeklinde konuşmuştu.