Cübbeli Ahmet Hoca "Eşinizi özlediyseniz cinsel ilişkiye girerek oruç açabilirsiniz" ifadesini eleştirdi

Cübbeli Ahmet Hoca olarak da bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, bir TV kanalında dile getirilen "Eşinizi özlediyseniz cinsel ilişkiye girerek oruç açabilirsiniz" yorumuna sert tepki gösterdi.

Google Haberlere Abone ol

Cübbeli Ahmet Hoca, Hadi Özışık'ın Youtube kanalında katıldığı programda yaptığı açıklamalarla dikkat çekti. Çok tartışılan "Eşinizi özlediyseniz cinsle ilişkiye girerek oruç açabilirsiniz" ifadesine tepki gösteren Cübbeli Ahmet Hoca bu soruya bakın nasıl yanıt verdi:

"Ne bu yani! Bunun manası yok lüzumsuz yani... Ama sen bana şunu sorsan "Bir insanın hakikaten eşine karşı çok fazla istek doğmuş şehvet deniyor buna. Neticede tam da iftar saati iftar oldu diye orucunu açmadan ağzına bir hurma atmadan cinsel ilişkiye girmişler. Bu adamın orucu bozuldu mu? 61 kefaret yedi mi?" diye bana sorarsın bende sana derim ki iftar vakti girdiyse, ezan vakti girdiyse bunun orucu bozulmaz çünkü vakit girmiş."

"Orucun vakti çıktığı için bunun güne gün kefaret bir şey gerekmez. Fıkıhta her şey konuşulur. Çünkü her şey gelebilir dünyada insanın başına. Ama durup dururken açabilirsiniz diye sanki bir hurmayla iftar etmek sünnettir veya hurma bulamazsa Peygamberimiz suyla orucu açardı gibi hadisleri anlatır gibi, bir teşvik yapar gibi böyle açarsınız lafı gündeme gelmek için herhalde."