Ünlü oyuncu Damla Sönmez’den çok konuşulacak aşk itirafı!

Çukur dizisinin yıldızı Damla Sönmez son verdiği röportajda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ünlü oyuncu “Oyunculuk için eğitim şart mı?” sorusuna verdiği “İlla şu eğitim şart diye bir şey yok.” cevabıyla polemik yarattı. Damla Sönmez, çok konuşulacak bir aşk itirafında bulundu.

Kaynak: tv100.com

Genç yaşına rağmen çok sayıda ödül alan ve oyunculuk eğitimi alan ve Damla Sönmez, "Oyunculuk için eğitim şart mı?" sorusuna yanıt verdi: "İlla şu eğitim şart diye bir şey yok. Konservatuvar mezunu olmayan muazzam oyuncular var."

Damla Sönmez, Re Touch Mag dergisinin yeni sayısına kapak oldu. Dergiye röportaj da veren ünlü oyuncuya "Çok ciddi bir tiyatro ve sanat eğitimine sahipsin. Sence eğitim şart mı?" sorusu yöneltildi. Sönmez, şöyle konuştu:

"Benim eğitime yönlenmem hep meraktan. Sevdiğin bir mesleğin olduğunda, meslekle ilgili yeni şeyler öğrenmek angarya değil de eğlenceye dönüşüyor. Eğitim tabii ki hayatın her alanında önemli ama illa şu eğitim şart diye bir şey yok.

Konservatuvar mezunu olmayan muazzam oyuncular var. Yurtdışında, yurtiçinde katıldığım birçok atölye bana başka başka yöntemler öğretti. Karakterle, hikayeyle karşılaştığımda en doğru ve katmanlı şekilde etlendirip kemiklendirebilmek için, var olan yollarımı çeşitlendirebilmek için önemli eğitim."