Cumhur İttifakı'nın İBB Başkan Adayı Murat Kurum Bağcılar'da konuştu: İstanbullular AK Parti’mizi ve Cumhur İttifakı’mızı rekor bir oyla seçecektir

Bağcılar’da Kastamonu Hemşeri Buluşması programında konuşan Cumhur İttifakı'nın İBB Başkan Adayı Murat Kurum, "Bu seçimde ya milletin kaynaklarını çarçur edenleri ya da bizim gibi İstanbul’a her alanda 350 milyar lira yatırım yapanları seçeceğiz. Ya İstanbul’un bütçesini kendi geleceği için harcayanları ya da kenti için harcayanları seçeceğiz. İstanbullular AK Parti’mizi ve Cumhur İttifakı’mızı rekor bir oyla seçecektir." diye konuştu.

Cumhur İttifakı'nın İBB Başkan Adayı Murat Kurum Bağcılar'da konuştu: İstanbullular AK Parti’mizi ve Cumhur İttifakı’mızı rekor bir oyla seçecektir

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Murat Kurum, Bağcılar’da düzenlenen Kastamonu Hemşeri Buluşması programında vatandaşlarla bir araya geldi. Programda Kurum’a eşi Şengül Kurum da eşlik etti.

"KARADENİZ'DE AYAK BASMADIK TEK İL, İLÇE BIRAKMADIK"

Her zaman Kastamonuluların yanında olduğunu dile getiren Kurum, “Her gittiğim yerde söylüyorum. 5 yıllık bakanlık dönemimde, Karadeniz’imizin her bir şehrinde bu kardeşinizin bir izi var, bir eseri var. 81 ilimize 550’den fazla ziyaret yapmışız. Karadeniz’de ayak basmadık tek bir il, tek bir ilçe, tek bir mahalle bırakmadık. 11 Ağustos 2022’de Kastamonu’muz çok acı bir sel felaketi yaşadı. O gün tüm afetlerde olduğu gibi Kastamonu’daki, Bozkurt’umuzdaki sel felaketinin ilk anından itibaren hep sizlerin yanında olduk. Kastamonulu kardeşlerimizin acılarını paylaştık, yaralarını sarmanın gayreti içerisinde olduk. Bu yüzden Kastamonulu kardeşlerimiz bizi iyi bilir, iyi tanır. Biz afetin ilk anından itibaren Kastamonulu kardeşlerimizin elini tuttuk.

"ZARAR GÖREN İLÇELERİ 1 YILDA İNŞA ETTİK"

O gün Bozkurt’umuzda omuz omuzaydık. Beraber ağladık beraber üzüldük. Vatandaşlarımız en ufak bir mağduriyet yaşamasın diye tüm imkanlarımızı seferber ettik. Bugün Bozkurt’umuz yeniden ayağa kalktı. Bozkurt’ta, Sinop Ayancık ve Bartın’da evleri zarar gören afetzede kardeşlerimize yeni konutlar inşa ettik. O zaman yine CHP zihniyeti siz bunları yapamaz bitiremezsiniz dediler. Verdiğiniz sözleri gerçekleştiremezsiniz dediler. Kastamonu’muzun selden zarar gören bir ilçelerini 1 yılda inşa ettik. Selden hasar gören tüm dükkanlarımızı, sanayi sitelerimizi yeniledik” şeklinde konuştu.

"İSTANBUL'UN 5 YILI ZİYAN EDİLMİŞ"

Kurum, "İstanbul’umuz iş bilmez ellerde, beceriksiz bir yönetim altında çok zaman kaybetmiştir. İstanbul’un 5 yılı ziyan edilmiş, heba edilmiştir. Önümüzde İstanbul’u yeniden ehil ellere teslim etmek, yeniden şahlandırmak için çok büyük bir fırsat var. İşte milletimiz bu farkı görüyor. Çünkü her şey apaçık ortadadır. Bugün seçimde iki taraf var. Bir tarafta milletin yardımına koşanlar, diğer tarafta afet anında tatil beldelerine gidenler var. Bir tarafta İstanbul’umuzun 39 ilçesi için dertlenen, diğer tarafta kemdi geleceği için İstanbul’u kaderine terk edenler var.

"REKOR OYLA SEÇİLECEĞİZ"

Bu anlayışın millete zerre kadar şefkati yok, sadakati yok. Bu seçimde ya sağlıksız binalarda deprem korkusuyla beklemeyi ya da kentsel dönüşümle huzur içinde yaşamayı seçeceğiz. Bu seçimde ya 5 yılda 5 bin konutu bile dönüştüremeyenleri ya da asrın felaketinde 3 ayda 180 bin konut inşa edenleri seçeceksiniz. Bu seçimde ya milletin kaynaklarını çarçur edenleri ya da bizim gibi İstanbul’a her alanda 350 milyar lira yatırım yapanları seçeceğiz. Ya İstanbul’un bütçesini kendi geleceği için harcayanları ya da kenti için harcayanları seçeceğiz. İstanbullular AK Parti’mizi ve Cumhur İttifakı’mızı rekor bir oyla seçecektir” ifadelerini kullandı.