Cumhur İttifakı'nın İBB Başkan Adayı Murat Kurum: İstanbul’umuzu da yerli ve milli ulaşım ağlarıyla örmeye aşkla devam ediyoruz

Sirkeci-Kazlıçeşme Metro Hattı Açılış Töreni’nde konuşan Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, "Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, Anadolu’muzu, şehirlerimizi nasıl demir ağlarla ördüysek nasıl yüksek hızlı trenlerle birbirine bağladıysak, İstanbul’umuzu da yerli ve milli ulaşım ağlarıyla örmeye aşkla devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Cumhur İttifakı'nın İBB Başkan Adayı Murat Kurum: İstanbul’umuzu da yerli ve milli ulaşım ağlarıyla örmeye aşkla devam ediyoruz

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşen Sirkeci-Kazlıçeşme Metro Açılış Töreni’nde konuştu. Açılış konuşmasında Kurum, “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, Anadolu’muzu, şehirlerimizi nasıl demir ağlarla ördüysek nasıl yüksek hızlı trenlerle birbirine bağladıysak, İstanbul’umuzu da yerli ve milli ulaşım ağlarıyla örmeye aşkla devam ediyoruz. Türkiye Yüzyılı'nın, ‘Çilesiz İstanbul’un en önemli adımlarından biri olan Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Projemiz hayırlı uğurlu olsun” dedi.

"TÜM İNSANLAR GERÇEK BELEDİYECİLİĞİ ÖZLEMLE ARIYOR"

İstanbul’un 571 yıllık şanlı mazisi ve onuru bir avuç iş bilmez tarafından heba edildiğini söyleyen Kurum, “Fatih’in emaneti olan İstanbul, bilhassa Sayın Cumhurbaşkanımızın 94 yılındaki yönetimiyle birlikte yükseliş dönemine girmiş, Avrupa’nın kültür başkenti olmuşken, son beş yılda ise maalesef fetret dönemine girmiş, şehircilik açısından adeta hasta bir şehir haline getirilmiştir. Ve bu şehrin istisnasız tüm insanları; kendisine efendilik taslayanlardan bezmiş bir şekilde hizmetkârlarını bekliyor, bizleri bekliyor. Ve gerçek belediyeciliği özlemle arıyor. Çünkü CHP’li mevcut yönetimle İstanbul halkı arasında kan uyuşmazlığı vardır; çünkü bunlar, bu milletin kadim değerlerine de yabancıdır” ifadelerini kullandı.

"BİZ SADECE MİLLETİMİZİN SÖZÜNE KULAK VERECEĞİZ"

Ekrem İmamoğlu’nun programa davet edilme tartışması üzerinden kendisine mağduriyet hazırlamaya çalıştığının altını çizen Murat Kurum, “Dün Ayasofya Camii’nin açılış törenine resmi davetiye ile davet edilmelerine rağmen, telefonla davet edilmemesi üzerinden mazeret ve polemik üretenler, şimdi de İstanbul’da kolay ulaşıma yönelik bir programa davet üzerinden yeni bir kriz üretmeye girişmektedir. 1 yılının 288 saati trafikte geçen bu millete dönüp bakmadılar. Aylarını, yıllarını bu şehrin dışında geçirdiler. Ömrünün 3 buçuk yılı trafik çilesiyle heba edilen bu milletin giden yıllarına acımadılar, haykırışlarına kulak vermediler. Milletimiz, bu beceriksizlere karşı İstanbul’un tüm sokaklarında, ‘Onlar susacak, İstanbul konuşacak. Artık söz de mühür de bizim. Artık vakit İstanbul vakti’ diyor. Şimdi biz de, ‘Onlar yapamaz, Murat Kurum yapar’ diyerek bizi onurlandıran ve sorumluluk yükleyen Cumhurbaşkanımızın huzurunda halkımıza söz veriyoruz. Biz sadece milletimizin sözüne kulak vereceğiz” dedi.