Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Emekli maaşlarını arzu ettiğimiz düzeye çıkaracağız"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kütahya mitinginde açıklamalarda bulundu. Konuşmasında emekli maaşlarına da değinen Erdoğan, "Arzu ettiğimiz düzeye yükseltmek için daha çok çalışacağız. Seyyanen artışların emekli maaşları arasında yol açtığı adaletsizliğin farkındayız. Son 21 yılımız ondan önceki dönemlerinden çok iyiydi, yarınlarımız da bugünlerimizden daha iyi olacak." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Emekli maaşlarını arzu ettiğimiz düzeye çıkaracağız"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçimleri kapsamında mitinglerine devam ederken son olarak Kütahya'da vatandaşlarla buluştu. 

Emekli maaşlarına düzenleme yapılacağının sinyalini veren Erdoğan, "Elbette en düşüğü 10 bin TL olan emekli maaşı yeterli değil. Emekli maaşlarını arzu ettiğimiz düzeye daha fazla çalışarak çıkaracağız" ifadelerini kullandı. 

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar:

"ÜLKEMİZİN GÜVENLİĞİNE, İSTİKRARINA GÖZ DİKENLERE ASLA FIRSAT VERMEYECEĞİZ"

"Kütahya, milli iradeye olan bağlılığıyla Türkiye'nin beylerbeyliğini hak ediyorsun. Öncelikle sizlere geçtiğimiz mayıs ayındaki seçim sonuçları için bir teşekkür borcumuz var. Onu ifade edelim. Cumhur İttifakı'na milletvekilliğinde verdiğiniz yüzde 68, cumhurbaşkanlığında şahsıma verdiğiniz yüzde 70 oranındaki destek için sizlere şükranlarımı sunuyorum. 31 Mart'ta da aynı oyları vermeye hazır mıyız? Şimdi sizden yerel seçimler için destek bekliyorum. Hanımlar bu konuda en çok size güveniyorum. Kaleyi sizler düşüreceksiniz. Hanımlar çok iyi çalışırsa bu iş olur. Biz kadının iradesinin üstesinden gelemeyeceği hiçbir zorluk tanımıyoruz. Beyler, sizlerin de onlardan aşağı kalmamanız lazım.

Eser ve hizmet siyasetinde yarışmak için ayrı adaylarla yarışa girdik. Şehrimiz için en iyi şekilde neticelenmesini diliyorum. Her Kütahyalı vatandaşımızın gönlümüzde ayrı bir yeri var. Seçimler gelir geçer ama muhabbet baki kalır. Rabbim birliğimizi, kardeşliğimizi daim eylesin. Ülkemizin güvenliğine, istikrarına göz dikenlere asla fırsat vermeyeceğiz.

MİTİNGE 35 BİN KİŞİ KATILDI

Bu millet tarihine saldırarak, sırtını terör örgütüne dayayanlara en güzel dersi sandıklarda verdi. Şu anda emniyetten resmi rakamlar geldi. Aldığım rakamlar 35 bin. Sandıklara da bunun yansıması lazım. Kütahya'da böyle bir sıkıntımız yok.

"MİLLETİMİZ SAHNELENEN ALİ CENGİZ OYUNLARINI ÇOK İYİ GÖRÜYOR"

Şehirlerimizin belli bir kısmında yapılan kirli ittifakları görüyorsunuz. Listeler geç veriliyor, aday isimleri değişiyor. Sahnelenen Ali Cengiz oyunları milletimiz çok iyi görüyor. 31 Mart'ta milletimizle omuz omuza verip meydanı kirli ittifaklara bırakmayacağız.

Bu yolculukta, Kütahya'nın da desteğini yanımızda göreceğimize yürekten inanıyorum.

Önümüz Ramazan... Bu mübarek günlerin her anını en iyi şekilde değerlendirmeliyiz. Bayramı Milli iradenin de bayramı haline dönüştürmeliyiz.

Kütahya yaklaşık 160 bin emeklimizin yaşadığı bir şehir.

"TERÖRİSTLERİ CUDİ DAĞI'NDA MAĞARALARA GÖMDÜK"

Ülkemiz Gezi Olayları'ndan beri süren, 15 Temmuz'dan sonra daha da keskinleşen, bölgesel ve küresel krizlerin derinleştiği bir süreçten geçiyor. Hedeflerimize doğru ilerlemeyi başardık. Ciddi bedeller ödedik. Yeri geldi darbecilere karşı canımız pahasına direndik, teröristlerle boğuştuk, Cudi Dağı'nda onları mağaralara gömdük, Gabar'da gömdük ve Türkiye'de kendilerine yer bulamadılar.

"EMEKLİ MAAŞI" AÇIKLAMASI

Hayat pahalılığı ile de mücadele ettik. Gönlümüz emeklilerimizin hayatlarını daha iyi şartlarda sürdürmesini istiyor. Ekonomi dediğiniz hesap kitap işidir. Gelir gider dengesini tutturamazsınız, sosyal, siyasi ve ekonomik çalkantıların pençesine düşmeniz kaçınılmazdır. Enflasyonla mücadele ediyoruz.

Biz harcadığımız her kuruşu devleti ve milleti ile birlikte çalışıp kazanmak mecburiyetindeyiz.

Birileri kendi akıllarınca emeklilerimizi tahrik ediyor. 16 milyon emeklimiz var. Elbette en düşüğü 10 bin TL olan emekli maaşı yeterli değil. Emekli maaşlarını arzu ettiğimiz düzeye daha fazla çalışarak çıkaracağız.