Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Günü’ mesajı! Dünyaya Filistin mesajı: #FreePalestine "Girişimlerimiz çok boyutlu olarak sürecektir!"

29 Kasım Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Günü sebebiyle sosyal medya hesabından paylaşım yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Gazze'de kuracağımız sahra hastanelerinin yer tespit çalışmaları yapılıyor. Rehinelerin salıverilmesi ve ateşkesin kalıcı hale gelmesi için temaslarımıza hız vereceğiz. İnşallah bundan sonra da girişimlerimiz çok boyutlu olarak sürecektir." ifadelerine yer verdi. Erdoğan'ın #FreePalestine etiketi ile yaptığı paylaşımın ardından Emine Erdoğan da paylaşım yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Günü’ mesajı! Dünyaya Filistin mesajı: #FreePalestine  "Girişimlerimiz çok boyutlu olarak sürecektir!"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye, tarih boyunca olduğu gibi bugün de devleti ve milletiyle Filistinli kardeşlerinin yanındadır." ifadelerini kullandı. Erdoğan, 29 Kasım Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Günü dolayısıyla sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

"REHİNELERİN SALIVERİLMESİ VE ATEŞKESİN KALICI HALE GELMESİ İÇİN TEMASLARIMIZA HIZ VERECEĞİZ"
"Türkiye, tarih boyunca olduğu gibi bugün de devleti ve milletiyle Filistinli kardeşlerinin yanındadır." değerlendirmesinde bulunan Erdoğan, "Gazzeli kardeşlerimize yönelik insani yardımlarımız devam ediyor. Bugüne kadar 12 uçak ve 1 gemi dolusu yardım malzemesini El Ariş'e sevk ettik. 1500 ton insani yardım malzemesi taşıyan ikinci gemimiz bugün yola çıktı. Kanser hastaları ve çocuklar başta olmak üzere yaralıların Türkiye'ye intikalini sağlayarak tedavileriyle ilgileniyoruz. Gazze'de kuracağımız sahra hastanelerinin yer tespit çalışmaları yapılıyor. Rehinelerin salıverilmesi ve ateşkesin kalıcı hale gelmesi için temaslarımıza hız vereceğiz. İnşallah bundan sonra da girişimlerimiz çok boyutlu olarak sürecektir." dedi.