Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan öğrencilere müjde

AK Parti grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öğrencilere de bir müjde verdi. Erdoğan konuşma sonrası basının sorusu üzerine Trump ile görüştükten sonra ABD ziyareti konusunda karar vereceğini söyledi.

Google Haberlere Abone ol

Erdoğan konuşmasında "Üniversite öğrencilerimize bir müjde vermek istiyorum. Lisans öğrencilerimizin öğrenim kredisi veya bursu yüzde 10 artışla 550 liraya çıkıyor" dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"17 yılda Türkiye'yi nereden nereye getirdiğimize baktığımızda gerçekten göz kamaştırıcı bir tabloyla karşılaşıyoruz. Bu dönemde Türkiye vesayetle mücadeleden terör saldırılarına, ekonomik sabotajlara kadar pek çok sıkıntıyla da yüzleşmek zorunda kalmıştır. Bugün ellerine imkân geçse AK Parti'yi yerle yeksan etmek isteyeceklerinden hiç şüpheniz olmasın. Vesayet güçleri ülkeyi yönetmemizi engellemenin yanı sıra bir engel olarak gördükleri Cumhurbaşkanını da bize seçtirmek istemediler. Milletimizi hakem tutarak bunu aştık.

"Vandallara eyvallah etmedik"

"Türkiye'nin başarılarının belirginleştiği 2013'den itibaren kesintisiz bir saldırı sürecini hep birlikte yaşadık. Gezi olayları döneminde mantıkla izahı olmayan bir kampanya başlatıldı. Bu vandallara eyvallah etmedik ve sokakları onlardan temizledik. Ardından FETÖ'nün 17 Aralık emniyet ve yargı girişimiyle hükûmetimize ilk darbesi geldi. Çukur eylemleri meydana geldi, bunu da boşa çıkardık. Her girdiğimiz seçimden birinci parti olarak çıkmaya da bu sırada devam ettik. Bu defa doğrudan silaha başvurdular. 15 Temmuz darbe girişimi dünya demokrasi tarihinin en şanlı direnişi olarak kayıtlara geçmiştir. Türkiye'yi terör örgütleri vasıtasıyla kuşatmaya çalışanlara yanıtımızı teröristlerin dorudan inlerine girip tepeleyerek verdik."

"Meslek ve imam hatip liselerini yeniden cazip hale getirdik"

"Eski dönemin vesayet ününü kesintisiz eğitim ününü bir yana bırakarak 12 yıllık kademeli zorunlu eğitime geçtik. Kat sayı eğitimi başta olmak üzere gençlerimizin haksızlığa uğradığı uygulamalara son verdik. Meslek ve imam hatip liselerini yeniden cazip hale getirdik. Öğretmen sayısını 652 bin ilave ile 947 bine yükselttik. "

"2020 Ocak ayı itibariyle lisans öğrencilerimizin öğrenim kredisi veya bursu bu rakamlar 500 liradan 550 liraya çıkıyor."

"Hastane ve diğer yataklı tedavi kuruluş sayımızı 5 bin 500 düzeyine çıkardık. Hastane nitelikli yatak sayısını 145 bine yaklaştırdık. Doktor sayımızı 161 bine yükselttik. "

"Rahmetli Savaş Ay'ın programını hatırlayın. Hastanelerimizin halini hatırlayın. Afedersiniz o galoşları tekrar tekrar sattıkları dönemleri hatırlayın. Banyolarda tuvaletlerde adeta çöp sepetlerinde kanlı serum hortumlarının olduğu dönemleri hatırlayın. Buralarda hastaların tedavi edildiği dönemleri hatırlayın. Bu Bay Kemal işte buralardan geldi. Bundan bir şey olmaz. Bu ülkenin sağlını buna teslime dildi ama maalesef sağlıksız bir Türkiye ortaya çıkardı. Çoğu kaporta motordan ibaret 600 küsür ambulans devralmıştık. Bugün her biri en ileri donanıma sahip 5 bin küsür ambulansa sahip bir Türkiye var."

Trump'la görüşme

Grup toplantısı sonrası basının sorularını da yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'ye gidip gitmeyeceği sorusu üzerine "Trump'la görüşme sonrası karar vereceğim" dedi.