Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Joe Biden karşıladı! NATO Liderler Zirvesi'nde aile fotoğrafı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'nde aile fotoğrafı çekimi öncesi ABD Başkanı Joe Biden ile NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg karşıladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra zirveye katılan liderlerle aile fotoğrafı çekimine katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Joe Biden karşıladı! NATO Liderler Zirvesi'nde aile fotoğrafı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'ne katılmak üzere Amerika Birleşik Devletleri'nin Başkenti Washington'a gitti. Erdoğan ve beraberindeki heyeti Andrews Askeri Hava Üssü'nde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş ve Washington Büyükelçisi Sedat Önal Karşıladı. 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Joe Biden karşıladı! NATO Liderler Zirvesi'nde aile fotoğrafı - Resim : 1
"TÜRKİYE SİZİNLE GURUR DUYUYOR"
Erdoğan buradan konaklayacağı otele geçti. Cumhurbaşkanı, burada vatandaşların sevgi gösterisiyle karşılandı. Erdoğan'ı karşılayanların ellerinde Türkçe ve İngiliz "Hoşgeldiniz" yazılı pankartlar vardı. "Türkiye sizinle gurur duyuyor" sloganları da atıldı. Cumhurbaşkanı ve eşi Emine Erdoğan, kendilerine sergilenen sevgi gösterisine el sallayarak karşlılık verdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Joe Biden karşıladı! NATO Liderler Zirvesi'nde aile fotoğrafı - Resim : 2
ERDOĞAN, ANMA ETKİNLİĞİNE KATILDI
Erdoğan daha sonra da Andrew W. Mellon Auditorium'da düzenlenen NATO'nun 75. Yılı Anma Etkinliğine katıldı. Etkinliğe katılan devlet ve hükümet başkanlarıyla toplu fotoğraf çektirdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Joe Biden karşıladı! NATO Liderler Zirvesi'nde aile fotoğrafı - Resim : 3
ORBAN İLE GÖRÜŞTÜ
Erdoğan programın bitiminde tekrar kalacağı otele hareket etti. Burada da Macaristan Başbakanı Viktor Orban'la bir araya geldi. Görüşmede iki ülke heyetleri de yer aldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Joe Biden karşıladı! NATO Liderler Zirvesi'nde aile fotoğrafı - Resim : 4
AİLE FOTOĞRAFI ÇEKİLDİ
Oturum öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan ve liderler NATO zirvesinde geleneksel aile fotoğrafı çekimine katıldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Joe Biden karşıladı! NATO Liderler Zirvesi'nde aile fotoğrafı - Resim : 5
İLK OTURUM BUGÜN 
Bugün zirve kapsamında Kuzey Atlantik Konseyi'nin ilk oturumu yapılacak. Türkiye'yi zirvede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan temsil ediyor.