Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçtiği yılın fotoğrafları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anadolu Ajansı'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı. Erdoğan, haber, yaşam ve spor kategorilerinde üç fotoğraf için oy kullandı.

Erdoğan'ın haber kategorisindeki en beğendiği fotoğraf Muhammed Said'in "Suriye’de saldırıların hedefi çocuklar" adlı eseri oldu. Fotoğraf, Suriye'deki bir binaya düzenlenen saldırı sonrası bir çocuğun kurtarılma anı sırasında çekilmiş. Binlerce çocuğun maruz kaldığı ve pek çoğunun sağ kurtarılmadığı saldırılar bu fotoğrafla ölümsüzleşmiş.

Ve koyun sürüsü içindeki bir çobanın yüzündeki huzuru kadraja sığdıran fotoğraf. Hasan Namlı'nın "Huzur yaylası" isimli eseri. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaşam kategorisinde ise işte bu fotoğraf için oy kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, spor kategorisinde ise Mustafa Yalçın'ın "Millilerden asker selamı" isimli fotoğrafını oyladı. Bu fotoğrafın ardından UEFA skandal bir kararla soruşturma başlatmış ve fotoğrafta yer alan oyuncular Avrupa'daki takımları tarafından mobbing uygulamalarına maruz kalmıştı.