Cumhurbaşkanı: CHP, süzme faşist bir partidir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TBMM'de gerçekleşen AK Parti Grup toplantısında konuştu.

Google Haberlere Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TBMM'de gerçekleşen AK Parti Grup toplantısında konuştu. İşte Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları...

Cumhur İttifakı'nın geçmişe baktığımızda en onur, hasbi ittifak olduğunu görüyoruz. Bu anlayış birliğinin, tarihi mücadelede çok büyük katkısı vardır. 3 yıl önce 21 Şubat tarihinde 15 Temmuz'da meydanlarda kurduğumuz Cumhur İttifakını hukuki konuma koymuştuk.

Terörle mücadele konusu

Ülkemizin bütünlüğü, devletimizin bekası için oluşturduğumuz anlayış birliğinin, terörle mücadele de başta olmak üzere ülkemizin ilerlemesi için büyük rolü vardır.

CHP bir yanına terör örgütünün güdümünde bir partiyi diğer yanına yerli ve milli olduğunu iddia eden bir partiyi alarak bir denge oluşturmaya çalıştı. CHP kendince bir siyasi ittifak kurdu. Bu zoraki ittifakın içinde fikir biriği ve anlayış birliği bulamazsınız. Türkiye'nin maruz kaldığı uluslararası saldırılara karşı birlik hiç bulamazsınız. Vizyonsuz, ilkesiz bir yapı bir heyyula var. Heyula ancak başka bir varlıkla anlam kazanan maddedir.

Milletimizin CHP'nin ciğerini bilir. CHP'nin içinde adalet yoktur. CHP, heyula haline dönüşmüş amorf bir yapıdır. CHP anlayışı çöp, çamur, çukur...

CHP kayıp bir partidir

CHP'ye gönül vermiş vatandaşlarıma sesleniyorum. Görüldüğü gibi CHP kayıp bir partidir. Geçtiğimiz günlerde yağan karın ardından CHP'li belediyelerin yönetimindeki şehirlerde yaşanan manzara bile bu gerçeği göstermektedir. CHP'nin içinde milli ve yerli hassasiyet yoktur. CHP'nin içinde sürekli istismarını yaptığı değerlerin hiçbiri yoktur. Çünkü CHP kendi içindeki taciz, tecavüz, hırsızlık, arsızlık vukuatlarıyla bile yüzleşemeyecek kadar kibir bataklığına saplanmıştır. Çünkü sadece lafını ettiği, istismarını yaptığı demokrasinin D'sinden bile nasibini almamış süzme faşist bir partidir.

Bizim askerimizi kaçıranlar kim? ve biz 6 yıl içerisinde dağ taş demeden Irak'ın kuzeyindeki dağları bile aradık taradık.

CHP ve HDP ortak tezgahla o kişilerinin rahat olduğunu savundular. Ancak biz bu operasyonu yapmak durumunda kaldık. Bizim İçişleri ve Savunma Bakanlarımız ayaklarına gidip her detayı anlattı. Aklınızda ne varsa sorun denildi.

Sizin kol gerdiğiniz o terörsitleri inlerinde bitirerek yoluna devam edeceğiz.

Bu katliamın suçunu bize yıkacak kadar alçaldılar

"Bunların sorumlusu Erdoğan'dır" diyor. Ne utanmazlık! Biz o insanlarımızın intikamını alacağız, kanlarını yerde bırakmayacağız. Bay Kemal ve ortağı HDP bunu böyle bilsin.

Bu katliamın suçunu bize yıkacak kadar alçaldılar, alçaklaştılar. Bunları cibiliyeti bozuk. "Ne yapık?" diyorlar sonra. Teröristlerle beraber yürüdünüz. PKK'dan FETÖ'ye her çeşit teröristi savunmak için il başkanlarına kadar seferber olan siz değil misiniz? Sınır ötesi harekatlarımızı eleştiren, gidemezsiniz diye demeçler veren siz değil misiniz? YPG'yi terör örgütü olarak görmüyoruz diyen siz değil misiniz?

CHP dönemi görüntüleri izletildi

Bu kafa elbette siyasi ikbalini Türkiye'nin yaşayacağı felaketlere bağlar. Bir de 20 yıl öncesinin Türkiye'sine güzellemeler diziyorlar. Milletimiz 20 yıl önce neler yaşadığını unutmadı.

Sayın Kılıçdaroğlu! Senin yönettiğin SSK'dan bu görüntüler. (video izletildi) Devlet yok! Siz o dönemde ölüleri bile rehin aldınız. Nerede? Şu anda böyle bir görüntü var mı? Ülkemizin herhangi bir yerinde bu görüntüler mi var huzur mu var? Herkes huzurlu ve güveniyor. Batı Türkiye'nin sağlık sistemini örnek alıyor şu anda.

Ülkemizin terörle mücadele konusundaki kararlılığı dışarıda da epey bir kesimi rahatsız ediyor. Türkiye'nin sınırları içinde ve dışında yürüttüğü terör operasyonları meşru hakkıdır. Coğrafyamızdaki bin yıllık varlığımızın bize yüklediği kardeşlik, dostluk görevlerimizi yerine getirmek için kimseden icazet alacak değiliz. Tüm sınırlarımızı yeteri kadar derinliğe inerek güvenli hale getirene kadar durmayacağız. Her kim bu mücadeleyi 'ama'lı, 'fakat'lı beyanlarla gölge düşürmeye kalkarsa bilsin ki hayati bir yanlış içindedir. Yıllardır Batılı dostlarımızı terör örgütleriyle aynı yatağa girmeyin, bunlar yılan gibidir, bir gün sizi de ısırır diye uyarıyoruz. Buna rağmen aynı yanlışlar tekrarlanıyor. Bizi de aynı kara deliğe sürüklemek amacıyla kullandıkları aparatlar da onları kurtarmayacaktır. Ne yaparlarsa yapsınlar milletimizin birliğini, kardeşliğini bozamayacaklar.

Koronavirüs salgını

Terörde bunlar yaşanırken dünyada tüm dengeleri değiştiren koronavirüs salgınını da yakından takip ediyoruz. Ülkemizde de etkili olan virüs 2 milyonun üzerinde vatandaşımızın Covid-19'a yakalanmasına neden olmuştur. Aldığımız tedbirlerle bunu en az hasarla atlatma noktasında ciddi başarı elde edip 2020 yılını büyüme ile kapatan birkaç ülkeden olduk.

Berat Bey'in çalışmalarına bizzat şahidiz

Kılıçdaroğlu'nun sorup durduğu dövizlerin önemli bir bölümü işte bu çalışmalarda kullanılmıştır. Toplumsal kargaşa peşinde olanların da oyununu bozduk. Salgının yol açtığı sıkıntıları atlatmak için de herkese yönelik ciddi destek paketlerini hayata geçirdik. Salgın bahanesiyle yeni bir finansal dalgalanma oluşturmak isteyenlere elimizdeki araçlarla fırsat vermedik

CHP'nin saldırdığı Berat Bey'in bu anlamdaki gayret, çalışma ve başarıların bizzat şahidiz.

Normalleşme çalışmaları hakkında

Faaliyetlerine ara verilen ve kısıtlanan esnaflarımıza ciro dfesteğinden kira yardımına, istihdam teşviklerine kadar destekte bulunduk. Devletimizin tüm imkanlarını seferber ettik. Bunların kalıcı çözümler olmadığının farkındayız. İstihdamın, ekonomik iyileşmenin normalleşme adımlarından geçtiğinin farkındayız. Normalleşme ve kısıtlamaları dengeli şekilde götüremezsek çok daha sert tedbirleri hayata geçirmek gerekecektir. Bunun için milletimden sabır istiyorum. Tüm dünya ile birlikte ve yakın ilişkimiz olan Avrupa ile ortak yürümemiz şart.

Şehirlerimizde virüsün kol gezdiği, sınır kapılarımızın kapalı olduğu, üretim hammaddesi temin edemediğimiz bir normalleşme hiçbirimnizin işine yaramaz. Son kabine toplantımızda Sağlık Bakanımız normalleşme adımlarını milletimizle paylaşmıştı.

1 Marttan itibaren klriterleri karşılayan illerimizde beklentileri karşılayan adımlar atılacaktır. Aşılamayı öncelik kurallarına göre devam ettiriyoruz. Mart ayı aşılama için de önemli bir ay olacaktır. Sizden de kendi illerinizdeki vaka ve aşılama takvimini takip etmenizi rica ediyorum.

Tarım Kredi Kooperatifi hakkında

Tarım Kredi Kooperatifi sayısının 500'e çıkarılması talimatını verdim. Gerekirse bu sayıları daha sonra arttıracağız. Sizler piyasası bu şekilde adeta yağmalarsanız biz bu adımı atmak zorundayız ve atacağız.