Cumhurbaşkanlığı'ndan muhalefete 'Biden' tepkisi: Biz konuştuk. Siz neden sustunuz?

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, ABD Başkan adayı Joe Biden'ın açıklamalarından yeni haberdar olmadıklarını belirterek muhalefete tepki gösterdi. Altun, Twitter paylaşımında "Sizi bekledik. O konuşmayı siz de biliyordunuz biz de. Biz konuştuk. Siz neden sustunuz?" ifadelerini kullandı.

Google Haberlere Abone ol

Altun daha sonra muhalefetin yanıt veremediği soruya, ikinci bir tweetle yanıt verdi. 

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, ABD Başkan adayı Joe Biden’ın sözleriyle ilgili resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: 

"Biden’ın ‘muhalefetle el ele Erdoğan’ı devireceğiz’ sözlerine, konunun muhatabı muhalefet hala net bir cevap veremedi. Hep bir ağızdan ‘7 ay niye beklediniz’ diye soruyorlar. Sizi bekledik. O konuşmayı siz de biliyordunuz biz de. Biz konuştuk. Siz neden sustunuz?"

 

 

İKİNCİ BİR TWEETLE YANIT VERDİ

Altun ikinci bir tweetle muhalefete sorduğu ve yanıt alamadığı soruya kendisi yanıt verdi...

Muhalefetin Biden'ın ifadelerine onca zaman neden tepkisiz kaldığını da söyleyelim. Madem kendileri buna cevap veremedi, cevabını da biz verelim: 

 NE OLMUŞTU?

ABD'deki başkanlık seçimlerinde Donald Trump'a rakip olan Joe Biden, New York Times’a Ocak ayında verdiği röportajda Cumhurbaşkanı Erdoğan için “Türk muhalif liderler Erdoğan’ı yenmeli. Bu darbeyle değil seçim süreciyle olmalı” ifadelerini kullanmıştı.

Biden “Bence şu an ona farklı bir şekilde yaklaşmalıyız ve muhalif liderliğini desteklediğimizi açıkça göstermeliyiz” yorumunda da bulunmuştu.