Deniz Baykal’ın oğlu Ataç Baykal, Barış Yarkadaş’a anlattı! Baykal-Kılıçdaroğlu görüşmesinin perde arkası

tv100.com yazarı Barış Yarkadaş, Deniz Baykal’ın oğlu Ataç Baykal ile olan görüşmesini tv100’ün ilgi ile takip edilen programı Erdoğan Aktaş ile Sağlı Sollu'da anlattı.

Geçtiğimiz hafta Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı evinde ziyaret etmiş, görüşmede Kılıçdaroğlu'na CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Baykal'ın eşi Olcay Baykal ve oğlu Ataç Baykal da bulunmuştu.

Ataç Baykal, Barış Yarkadaş'a anlattı

tv100.com yazarı Barış Yarkadaş, Deniz Baykal’ın oğlu Ataç Baykal ile olan görüşmesini tv100’de aktardı. Deniz Baykal’ın oğlu Ataç Baykal, Kılıçdaroğlu-Baykal görüşmesini perde arkasını Barış Yarkadaş’a anlattı.

Baykal’ın oğlu Ataç Baykal’ı aradığını belirten Barış Yarkadaş, “Görüşmedeki fotoğraf bazı televizyon kanallarında günlerdir konuşuluyor ve 3 ile 3 buçuk saat tahmin yürütüyorlar. Türkiye’de gazetecilik öyle bir hale gelmiş ki fotoğraf üzerinden tahminle saatlerce program yapıyorlar” dedi.

"CHP'ye katkı sunmak istediğini ifade etti"

Yarkadaş sözlerinin devamında, Ataç Baykal’ın ‘Babam seçimlerde aktif görev istedi ve CHP’ye katkı sunmak istediğini ifade etti. Bu görüşmenin esası Deniz Baykal’ın CHP’ye olan bağlılığını ve sadakatini ifade etme görüşmesidir’ ifadelerini kullandığını aktardı.

"Deniz Baykal, tek bir yorum bile yapmadı"

Yarkadaş, Ataç Baykal’ın “Adaylıkla ilgili isim üzerinden konuşulmadı, Kemal Bey açtı tartışmayı aday belirleme sürecine ilişkin görüşlerini anlattı ve babam Deniz Baykal tek bir yorum bile yapmadı’” dediğini söyledi.

Ataç Baykal’a, “Görüşme fotoğrafı üzerine hangi yorumu yapıyorsunuz?” diye soran Yarkadaş, “‘Babam Deniz Baykal’ı, Kılıçdaroğlu’na ve CHP’ye karşı gibi göstermek istiyorlar. Bu mizansen Kemal Bey’in Deniz Bey’i ziyaret etmesiyle bozuldu, boşa çıkardık” cevabı aldığını aktardı.

Aslı Baykal’ın ismi geçti mi?

Yarkadaş, Aslı Baykal’ın adının geçmediğinin bilgisini de paylaştı.

Yarkadaş, Ataç Baykal ile olan görüşmesine ilişkin sözlerinin ardından şu ifadeleri kullandı:

“Baykal ailesi bu yalan rüzgarından dolayı çok üzgün, Aslı Baykal’ın CHP’den istifa ettiğini Deniz Bey televizyon ve sosyal medyadan öğreniyor ve Ataç Baykal bunu duyduğunda ‘Devlet memuru olmasaydım gider CHP’ye üye olurdum’ diyor”