Yer: Denizli... Emniyeti alarma geçiren olay!.. Ortalığı birbirine kattılar!

Denizli’de polis tarafından durdurulan araçtaki şahısların üzerinde uyuşturucuyu çıktı. Bunun üzerine şahıslar arbede çıkarıp kaçtı.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: İHA

Kaçtıkları otelde de kargaşa çıkarıp ortalığı birbirine katan şahıslar emniyeti alarma geçirirken, bölgeye sevk edilen 15’e yakın ekip olaylara karışan 4 kişiyi gözaltına aldı. Olayın ardından polis yaklaşık yarım saat uyuşturucu poşeti aradı.

Edinilen bilgilere göre, olay Pamukkale ilçesi Asmalıevler Mahallesi, Süleyman Demirel Caddesi üzerinde gerçekleşti. Bölgede devriye gezin şahin ekiplerde görevli bir polis memuru şüphe üzerine bir otomobili durdurarak araç içindeki 2 şahsın kimlik sorgulamasını yapmak istedi. Bu sırada şahısların şüpheli hareketlerde bulunduğunu fark eden polis memuru şahıslardan birisinin üstünü aradı ve uyuşturucu madde ele geçirdi. Bunun üzerine 2 şahıs arbede çıkardı. Yere düşen uyuşturucuyu alan şahıslar polisten kaçarak bir otele girdi. Bunun üzerine polis ekibi bölgeye takviye ekipler istedi. İçeri giren şahıslar otelde de arbede çıkararak görevliler ile kavga etmeye başladı.

Kavga sonrası ortalığı birbirine katan şahıslar dışarı çıkmamakta direnince bölgeye gelen 15’e yakın polis ekibi sevk edildi. Ekipler uyuşturucu ile polisten kaçıp kavgaya karışan M.Ö., Ö.E., S.D. ve R.B. isimli şahısları gözaltına aldı. Şahsın üzerindeki uyuşturucuya da el koyan ekipler ayrıca eğlence merkezinde yaptıkları aramada bir de ruhsatsız pompalı tüfek ele geçirdi.

Bölgeye gelen onlarca polis, ellerinde fenerler ile ilk arbedenin yaşandığı yerde, başka uyuşturucu poşetleri olabileceğini düşünerek arama yaptı. Yaklaşık yarım saat süren çalışmanın ardından ekipler olay yerinden ayrıldı. Emniyeti adeta alarma geçiren olayın ardından gözaltına alınan şahıslar karakola götürülürken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.