Deprem tahmini yapan Dyson Lin'den korkutan uyarı

Sosyal medyadan yaptığı deprem tahminleriyle tanınan Dyson Lin, Elazığ ve Manisa'da halen tehlikenin sürdüğünü öne sürürken İstanbul'un Silivri ilçesine de dikkat çekti.

Google Haberlere Abone ol

Dyson Lin, twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Hava 2 sinyalleri hala çalışıyor, bu çok tehlikeli bir işaret. Daha büyük 6 ve 7 üzeri depremler birkaç gün içinde gerçekleşebilir. Belki de birkaç gün içinde olacak. Lütfen Elazığ ve Manisa’dan kaçın. Başka yerlerde bir arkadaşınızın evine kaçın” uyarısında bulundu.

Kişisel Twitter hesabından yaptığı deprem tahminleriyle dikkatleri üzerine çeken Tayvanlı Dyson Lin, İstanbul'un Silivri ilçesine dikkat çekerek "Silivri büyük tehlikede. Politikacılara söyleyin bir şeyler yapmaları gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Sosyal medyada yaptığı deprem tahminleriyle adından söz ettiren Tayvanlı Dyson Lin, Elazığ depremi sonrası sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşıma imza attı.

Daha önce Manisa depremini, son olarak da Elazığ depremini bilen Dyson Lin, paylaşımında İstanbul'un Silivri ilçesine dikkat çekti. Açıklamasında İstanbul çok büyük bir şehir olduğuna vurgu yapan Dyson Lin, "Silivri büyük tehlikede. Politikacılara söyleyin bir şeyler yapmaları gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Çelişkili yorumlar

Ancak aynı Lin,  yaptığı bir başka paylaşımda da İstanbul’un güvende olduğunu öne sürdü. Lin,” İstanbul güvende. İstanbul’a kaçabilirsiniz. Umarım İstanbul Hükümeti insanlara yardım edebilir. Japonya Hükümeti gibi tayfunlara insanlara yardım ediyor” ifadelerini kullandı.

Deprem tahminleri yapan ama bir uzmanlığının olmadığı belirtilen Tayvanlı Dyson Lin kehanetlerde bulunduğu Twitter adresinden, Balıkesir bölgesinde dalgalanmalar olduğunu ve yakında deprem olabileceğini belirtmiş, bir takipçisine de 5-6 aralığında beklediğini ifade etmişti.

Dyson Lin, 21 Ocak'ta kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Kars'ın ''10+6'' seviyesinde çok güçlü bir sinyal aldığını belirterek, ''Türkiye'nin doğusu büyük tehlike altında'' uyarısı yapmıştı.

Elazığ'da meydana gelen deprem sonrası çok sayıda kullanıcı Lin'in söz konusu tweetinin altına nasıl tahmin yapabildiğine dair sorular yöneltti.