Depremde yüzlerce kişiye mezar olmuştu! Rönesans Rezidans’ın ilk duruşması gerçekleştirildi

6 Şubat depremlerinde Hatay’da yüzlerce kişiye mezar olan Rönesans Rezidans'ın davasında ilk duruşma görüldü.

Depremde yüzlerce kişiye mezar olmuştu! Rönesans Rezidans’ın ilk duruşması gerçekleştirildi

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta yaşanan depremlerde Hatay’da Rönesans Rezidans, yüzlerce kişiye mezar olmuştu. Rönesans Rezidans ile ilgili davanın ilk duruşması gerçekleştirildi.

İLK DURUŞMA GÖRÜLDÜ!

Asrın felaketinde yerle bir olan Rönesans Rezidans’ın ilk duruşması Hatay 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşma sonucunda; rezidansın tutuklu olarak yargılanan müteahhidi Mehmet Yaşar Coşkun’un, tutuklu kontrol elemanı Önder Artun’un, tutuklu yapı denetim şirketi yetkilisi Mehmet Haşim Eraslan’ın, tutuklu yapı denetim şirketi yetkilisi Bülent Sekiçoğlu’nun tutukluğunun devam etmesi ve tutuksuz olarak yargılanan proje müdürü İ. D. ve tutuksuz olarak yargılanan yapı denetim şirketi yetkilisi A.K.’nın tutuksuz olarak yargılanmasına devam edilmesi kararı verildi.

DİĞER DURUŞMA 17 TEMMUZ’A ERTELENDİ!

Öte yandan dava sanıklarından Bayram Mansuroğlu’nu hakkında yakalanma emri düzenlenmesine ve rezidansın müteahhidi olan Mehmet Yaşar Coşkun’un kardeşi olan firari Hüseyin Yalçın Coskun’un yakalanmasına yönelik emrin devamına kararına verildi. Duruşma 17 Temmuz’a ertelendi.