Depremle ilgili soruşturmada Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak tutuklandı!

Deprem felaketinin ardından soruşturmalar hız kesmeden devam ederken Gaziantep'in Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak, depremlerde çöken binalara ilişkin gözaltına alınmıştı. Kavak tutuklanması talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edilmesinin ardından İslahiye Adliyesi'nde çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Depremle ilgili soruşturmada Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak tutuklandı!

Merkez üssü Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7,7 ve 7,6'lık iki büyük depremde binlerce canımızı yitirdik. 11 ilde yıkım meydana gelirken, sorumlular için soruşturmalara devam ediyor. Son olarak yapılan soruşturma kapsamında Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak yıkılan İslahiye Adliyesi'nde çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

KAVAK TUTUKLANDI 

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Gaziantep'in Nurdağı ilçesinin Belediye Başkanı Ökkeş Kavak tutuklandı.  İslahiye Cumhuriyet Başsavcılığınca ilçede depremlerde yıkılan binalarla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, Kavak İslahiye Adliyesi'nde çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Depremle ilgili soruşturmada Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak tutuklandı! - Resim : 1

KAVAK'IN İLK İFADESİ

Çöken binaların müteahhidi olan Yunus Kaya ile ortaklığı ve inşaat aşamasında belediyenin yapması gereken denetimleri gerçekleştirmediği öne sürülen Ökkeş Kavak'ın, ilk ifadesinde; deprem felaketinde çok sayıda yakınını kaybettiğini, daha önce müteahhitlik yaptığını ancak belediye başkanı olduktan sonra şirketi, kardeşi Osman Kavak'a devrettiğini söylediği öğrenildi.