Deutsche Bank’tan Bitcoin uyarısı

Deutsche Bank, 2021 sonunda hükümetlerin Bitcoin düzenlemelerini uygulamaya almalarını bekliyor.

Deutsche Bank’tan Bitcoin uyarısı

Küresel bankacılık devi Deutsche Bank'ın finansal araştırma yapan yan kuruluşu Deutsche Bank Research, yalnızca Bitcoin için hazırlanmış, "The Future of Payments: Series 2 Part III. Bitcoins: Can the Tinkerbell Effect Become a Self-Fulfilling Prophecy? (Ödemelerin Geleceği: Seri 2 Kısım III. Bitcoin: Tinkerbell Etkisi Kendi Kendini Gerçekleştiren Bir Kehanet Olabilir mi?)" isimli bir çalışma paylaştı.

Bitcoin (BTC) para biriminin, 1 trilyon dolar piyasa değerine ulaşarak "görmezden gelinemeyecek kadar önemli" bir varlık haline geldiği yorumu yapıldı. Görüşün sahibi olan Deutsche Bank analistleri, kripto para biriminin "sürekli büyüme potansiyeli" barındırdığını belirttiler.

18 sayfalık çalışmada Deutsche Bank Research, Bitcoin'in temel özelliklerini açıkladı ve 1 trilyon dolarlık bir varlığa dönüşmesini analiz etti.

Deutsche Bank analistleri; varlık yöneticileri ve şirketlerin ekosisteme dahil olmaya devam ettikleri sürece Bitcoin fiyatının "artmaya devam edebileceğini" öne sürdü. Firma, merkez bankalarının ve hükümetlerin artık "Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin hiçbir yere gitmeyeceklerini anladıklarını" ve bu nedenle 2021'in sonuna kadar düzenlemelere tabi tutacaklarını vurguladı.

Deutsche Bank Research, yükselen değerlemesine rağmen Bitcoin'in, bir varlık sınıfı olarak genişlemesinin "hala sınırlı" olduğunu söyledi.

Analistler ayrıca, Bitcoin'in kısa vadede "aşırı fiyat oynaklığı" yaşadığını belirterek, gelecek "iki veya üç yıl" içinde BTC için bir dönüm noktası olacağı tahmininde bulundu.

Alış 61.110,00
Satış 61.110,00
Değişim -2.625,00
Son Değer 61.110,00
En yüksek 63.860,00
En düşük 60.866,00
Haftalık Değişim 0,00%
Haftalık En Düşük 0,00
Haftalık En Yüksek 0,00
Aylık Değişim 0,00%
Aylık En Düşük 0,00
Aylık En Yüksek 0,00