Dev yatırım Bankası kripto para piyasasına giriyor

ABD merkezli çokuluslu yatırım bankacılığı devi Morgan Stanley'in, kripto para borsasına gireceği iddia edildi.

Dev yatırım Bankası kripto para piyasasına giriyor

ABD merkezli çokuluslu yatırım bankacılığı devi Morgan Stanley'in, kripto para borsası Bithumb'ın hatırı sayılır orandaki hissesini satın almak için pazarlık yapmaya başladığını iddia etti. Güney Kore haber kaynaklarıne göre, 18 Mart tarihinde Aju News tarafından bildirilen habere göre, Bithumb Güney Kore'nin yaklaşık yüzde 10 hissesine sahip olan en büyük hissedar Bident ile görüşme yapıldı.

Arama motoru Naver'ın 19 Mart tarihli haberinde, Morgan Stanley'in 300 ila 500 milyar Kore wonu (254 milyon ila 441 milyon dolar) arasında yatırım yapmayı planladığını belirtildi. Haberde ismi verilmeyen bir üst düzey Bithumb temsilcisi, "Morgan Stanley de Bithumb'ın satın alınması sürecine dahil oldu" ifadesini kullandı.

Konuya yakın isimlerden ikinci bir kaynak da "Morgan Stanley'in Bident üzerinden işlem yapmasının nedeni, Bident'in Bithumb Holdings'i satın alma hakkına sahip olması" dedi.

Cointelegraph analisti Joseph Young, haberi Twitter'da paylaşarak, Bithumb'ın 2 milyar dolarlık bir değerlemeyi hedeflediğine dikkat çekti.

Dev yatırım Bankası kripto para piyasasına giriyor - Resim : 3

Morgan Stanley'nin, bazı özel müşteriler için Bitcoin biriktirme olanağı sunacağını duyurmasının üzerinden sadece iki gün geçti. En az 2 milyon dolar değerinde yatırımı bulunan müşteriler, minimum 5 milyon dolar ile yatırım yapabilecek.

ABD yatırım bankası JMP Securities'den Devin Ryan, haberi yorumlarken Morgan Stanley'nin kripto para dostu fonları oluşturmasıyla diğer finans kurumlarına da öncülük edeceğini savundu.