Günde bardak bardak içiyoruz, zararını hiç düşünmeden!

Prof. Dr. Canan Karatay, ezber bozan açıklamalarıyla gündemden düşmüyor. Çoğunluğun bağlılık derecesinde tükettiği içecek konusunda uyardı!

Günde bardak bardak içiyoruz, zararını düşünmeden!

Günün her saati sorgusuz sualsiz hatta neredeyse sürekli tüketilen içeceğin önemli zararlarının olduğunu hatırlatan Prof. Dr. Canan Karatay, dikkatli olunması gerektiğini söyledi.

Günde bardak bardak içiyoruz, zararını hiç düşünmeden! - Resim : 1

Yapmış olduğu açıklamada yeni çıkmış bir alışkanlık olduğundan bahseden Prof. Dr. Canan Karatay “Geçmişte böyle bir şey yoktu” diye ekliyor. Tüketilmesine tamamen karşı olmadığı belirten Karatay uyarıyor "Yemek yedikten hemen sonra değil 4 saat sonra içilmelidir. Hemen içilmesi kronik kansızlık sebebidir".

Günde bardak bardak içiyoruz, zararını hiç düşünmeden! - Resim : 2Çayın faydaları ne?

Çay doğru ve kararında tüketildiğinde vücut için faydası vardır. Yapılan çalışmalarda şekersiz tüketilen çayın kalp sağlığı için faydalı olduğu ortaya çıkarılmıştır. Ayrıca çay bağırsak sağlığını da iyileştirmektedir. Şekersiz içilen çayın kan şekeri seviyesini de düşürdüğü biliniyor. Prof. Dr. Canan Karatay'a göre; Odaklanmayı da artıran bir içecek olan çay birden çok faydası olan bir içecektir, doğru ve kararında tüketilirse.

Günde bardak bardak içiyoruz, zararını hiç düşünmeden! - Resim : 3Az bilinen zararları ne?

Çayın bilinmeyen zararları da var. Prof. Dr. Canan Karatay'a göre; gereğinden fazla çay tüketmek: mide bulantısı, baş ağrısı, sinir bozukluğuna yol açıyor.

 Aşırı çay tüketimi kalpte çarpıntı ve elde titreme sorunlarına da yol açıyor. En büyük mesele ise kansızlık ve demir eksikliğine yol açması.

Günde bardak bardak içiyoruz, zararını hiç düşünmeden! - Resim : 4Canan Karatay uyarıyor

Üstelik bu soruna yol açtığını tüm uzmanlar söylediği gibi sağlıklı beslenme konusundaki açıklamalarıyla dikkat çeken doktorlarımızdan biri olan Prof. Dr. Canan Karatay'da uyarıyor.

Sağlıklı yeme içme konusunda kamuoyuyla paylaştığı görüşleri nedeniyle sık sık gündem olan Prof. Dr. Canan Karatay'ın açıklamalarına göre; seneler önce kahve içilirdi. Çay yeni yeni popüler olan bir alışkanlık.