Dikkat. Son yılların en kuvvetlisi ile karşı karşıyayız. Çarşamba ve Perşembe Türkiye’ye çifte atak yapacaklar! Önlemini almayan fena etkilenecek

Türkiye bir kez daha meteorolojik açıdan zorlu günler yaşayacak. Çarşamba ve Perşembe günü Türkiye çifte atak yaşayacak. Vatandaşların şimdiden önlemlerini alması gerekiyor.

Türkiye’de havalar ısınmaya başlarken bir yandan da yeni sıkıntılar ortaya çıktı. Özellikle Çarşamba ve Perşembe günü Türkiye yoğun Afrika tozu ve kuvvetli polen salınımı yaşayacak. Toz ve polenin son yılların en kuvvetlisi olduğu belirtildi.

İKİ ATAK BİRDEN GELİYOR

Alerjisi olan ve astım hastalarının özellikle bu iki atağa karşı dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor. Bu durumlardan etkilenenler için maske takma uyarısı yapıldı.

Dikkat. Son yılların en kuvvetlisi ile karşı karşıyayız. Çarşamba ve Perşembe Türkiye’ye çifte atak yapacaklar! Önlemini almayan fena etkilenecek - Resim : 1

"SON YILLARIN EN KUVVETLİSİ İLE KARŞI KARŞIYAYIZ"

Hava Forum isimli hesaptan yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

“Dikkat! Son yılların en kuvvetlisi ile karşı karşıyayız! Alerjisi olanlar dikkat ! Astım hastaları dikkat! Çarşamba ve perşembe günü yoğun Afrika tozu ve kuvvetli polen salınımı bekleniyor. Etkilenenlerin maske takması tavsiye edilir...”