Dilan ve Engin Polat soruşturmasında yeni karar! Vergi kanununa muhalefet suçundan beraat

Geçtiğimiz sene kasım ayında tutuklanarak cezaevine gönderilen Engin ve Dilan Polat çiftinin de aralarında bulunduğu tüm şüpheliler vergi kanununa muhalefet suçundan beraat etti.

Dilan ve Engin Polat soruşturmasında yeni karar! Vergi kanununa muhalefet suçundan beraat

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından "Suç işlemek amacıyla örgüt kurma", "Suç gelirlerinin aklanmasının önlenmesi", "Suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama" ve "Vergi kanununa muhalefet" suçlarından dolayı 5 Kasım'da tutuklanan aralarında Engin ve Dilan Polat’ın olduğu 12 şüpheli hakkında mahkeme tarafından yeni bir karar alındı. Mahkeme, 6 aydır cezaevinde olan şüphelileri vergi kanuna muhalefet suçundan tahliye etti.

Dilan ve Engin Polat soruşturmasında yeni karar! Vergi kanununa muhalefet suçundan beraat - Resim : 1

SOTUŞTURMA DEVAM EDİYOR

Polat çifti hakkındaki soruşturma devam ederken, yapılan tutukluluk incelemesinde Savcı, Dilan Polat, Engin Polat ve diğer tutuklu isimlerin, "Vergi usul kanununa muhalefet" suçundan dosyanın geldiği aşama da dikkate alınarak tahliyelerini istedi. Savcı, "Örgüt kurma ve yönetme" suçu ile "kara para aklama" suçu bakımından ise dosya üzerindeki çalışmaların devam ettiğini belirterek tutukluluklarının devamını istedi.

Dilan ve Engin Polat soruşturmasında yeni karar! Vergi kanununa muhalefet suçundan beraat - Resim : 2

TUTUKLULUK HALLERİNİN DEVAMINA KARAR VERİLDİ

İstanbul Anadolu 6. Sulh Ceza Hakimliği ise tutuklu isimlerin avukatlarını dinledikten sonra tüm şüpheliler hakkında, "Vergi usul kanununa muhalefet" suçundan tahliye kararı verilirken "Suç işlemek amacıyla örgüt kurma" ve "suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerinin aklanması" suçu bakımından ise tutukluluk hallerinin devamına karar verildi.

Dilan ve Engin Polat soruşturmasında yeni karar! Vergi kanununa muhalefet suçundan beraat - Resim : 3

"MASAK'IN SON DEĞERLENDİRMESİ BEKLENİYOR"

Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin avukatı Hüseyin Kaya, X hesabından yaptığı paylaşımda "Polatlar dosyasında bütün şüpheliler vergi suçlaması açısından tahliye edilmişlerdir. Diğer suçlar açısından MASAK son değerlendirme beklenmektedir" ifadelerini kullandı.

Dilan ve Engin Polat soruşturmasında yeni karar! Vergi kanununa muhalefet suçundan beraat - Resim : 4