Dışişleri Bakanlığından Sudan uyarısı: Seyahat etmekten kaçınılmalı

Dışişleri Bakanlığı, vatandaşları zorunlu haller dışında Sudan’a seyahatten kaçınmaları gerektiği konusunda uyardı. Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, “Sudan’da güvenlik durumunun kötüye gittiği üzüntüyle görülmektedir. Mevcut şartlar altında ve doğabilecek ihtimaller karşısında vatandaşlarımızın çok zorunlu haller dışında Sudan’a seyahat etmekten kaçınmaları tavsiye edilmektedir” ifadeleri kullanıldı.

Dışişleri Bakanlığından Sudan uyarısı: Seyahat etmekten kaçınılmalı

Sudan’da bulunan Türk vatandaşlarının ek uyarı ve duyuruları takip etmeyi sürdürmesi istenen açıklamada, “Halen Sudan’da bulunan vatandaşlarımızın Bakanlığımız ve Hartum Büyükelçiliğimizce yapılabilecek ek uyarı ve duyuruları takip etmeyi sürdürmeleri ve şahsi güvenlikleri bakımından gerekli tedbirleri almaları önem taşımaktadır.

Halihazırda Port Sudan’da faaliyet gösteren Hartum Büyükelçiliğimiz ile +249 90 094 2738 no’lu acil durum hattından ve embassy.khartoum@mfa.gov.tr e-posta adresinden iletişim kurmak, yahut Bakanlığımız Konsolosluk Çağrı Merkezi’yle +90 312 292 29 29 no’lu telefon üzerinden temasa geçmek mümkündür” ifadeleri kullanıldı.