HDP binasının önünde eylem yapan annenin yürek yakan çığlığı

"Ciğerim yanıyor" diye sözlerine başlayan acılı anne, oğlunun HDP binasına girdikten sonra bir daha çıkamadığını söyleyerek, "Onlar tarafından dağa kaçırıldı. Oğlum yanımda olsa benim burada ne işim var?" diyerek Diyarbakır HDP İl Binası önündeki eylemini sürdürüyor.

Google Haberlere Abone ol

Diyarbakır'da 21 yaşındaki oğlu Mehmet Akar'ın HDP'liler tarfından dağa kaçırıldığını iddia eden Hacire Akar, dün gittiği HDP Diyarbakır İl Binası'nın girişindeki camı kırdıktan sonra eyleme başladı. Çocuğu bulunana kadar eylemini sürdüreceğini ifade eden 70 yaşındaki acılı anne, yorgun gözlerle evladını bekliyor.

"Ciğerim yanıyor"

Sadece Kürtçe konuşabilen anne Akar, hiçbir annenin evladının dağa gitmesini istemeyeceğini dile getirdi. Akar, "Çocuğum yanımda olsaydı benim ne işim olacaktı burada? Kim ister ki çocuğu dağa kaçırılsın? Ciğerim yanıyor. Çocuğum HDP il binasına gelip bir daha çıkmadı" dedi.

HDP'lilerden gazetecilere tepki

Öte yandan HDP Diyarbakır İl Başkanlığından çıkan bir partili, eylemi takip eden gazetecilere tepki gösterdi. "Gidin buradan, çekim yapmayın. Ne istiyorsunuz bizden?" diyen partili, bir gazetecinin, "Sizden açıklama bekliyoruz." demesi üzerine, "Neyin açıklamasını bekliyorsunuz. Bir kadın, bir anne işte burada oturmuş. Çekme diyorum, hadi gidin buradan" ifadelerini kullandı.

Gazetecilere tepki gösteren kişi daha sonra partililerce içeri alındı.

Diğer oğlu 1994'te kaçırıldı, 2017 yılında öldürüldü

Diyarbakır merkez Sur ilçesi Soğanlı Mahallesi'ndeki evinden üç gün önce çıktıktan sonra kendisinden haber alınamayan Mehmet Akar'ın annesi Hacire Akar, dün polis merkezine giderek kayıp müracaatında bulunmuş, ardından HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önüne gelerek camını kırdığı bina önünde oturma eylemine başlamıştı.

HDP'liler hakkında suç duyurusunda bulunduğu da öğrenilen anne Akar'ın diğer oğlu Fırat Akar'ın da 1994 yılında PKK'lı teröristlerce kaçırıldığı, 2017 yılında dağda öldürüldüğü belirlenmişti.