Dünya şampiyonu Mete Gazoz hedef büyüttü! "Hedefimiz 2024 Paris Olimpiyat Oyunları'nda hem takım hem de ferdi olarak şampiyon olmak”

Dünya Okçuluk Şampiyonası erkekler klasik yay kategorisinde dünya şampiyonu olarak altın madalya kazanan milli okçu Mete Gazoz, “Dünya şampiyonu olduğum için çok mutluyum. Bundan sonraki hedefimiz 2024 Paris Olimpiyat Oyunları'nda hem takım hem de ferdi olarak şampiyon olmak” dedi.

Dünya şampiyonu Mete Gazoz hedef büyüttü! "Hedefimiz 2024 Paris Olimpiyat Oyunları'nda hem takım hem de ferdi olarak şampiyon olmak”

Tokyo Olimpiyatları'nda şampiyon olan Mete Gazoz, Almanya'nın Berlin şehrinde düzenlenen Dünya Okçuluk Şampiyonası erkekler klasik yay kategorisinde, finalde Kanadalı Eric Peters 6-4 mağlup ederek dünya şampiyonu oldu.

Dünya şampiyonu Mete Gazoz hedef büyüttü! "Hedefimiz 2024 Paris Olimpiyat Oyunları'nda hem takım hem de ferdi olarak şampiyon olmak” - Resim : 1

YURDA DÖNDÜ

Milli okçu, Türk Hava Yolları'na (THY) ait uçakla Berlin'den 14.40 sıralarında İstanbul Havalimanı'na geldi. Mete Gazoz, buradan ise Fransa'nın başkenti Paris'te gidecek. Milli sporcu, 15-20 Ağustos tarihlerinde Paris'te düzenlenecek Okçuluk Dünya Kupası'nda mücadele edecek.

Dünya şampiyonu Mete Gazoz hedef büyüttü! "Hedefimiz 2024 Paris Olimpiyat Oyunları'nda hem takım hem de ferdi olarak şampiyon olmak” - Resim : 2

"TÜRK OKÇULUĞU GÜZEL BİR HAFTA GEÇİRDİ"

Türk okçuluğunun güzel bir hafta geçirdiğini dile getiren olimpiyat ve dünya şampiyonu Mete Gazoz, "Dünya şampiyonu olduğum için çok mutluyum. Ondan ziyade 2 gün önce takım halinde dünya ikincisi olduk ve takım olarak 2024 Paris Olimpiyat Oyunları'nda olacağız. Çok güzel bir hafta geçirdik. Bütün her şey istediğimiz gibi gidiyor. Bundan sonraki hedefimiz 2024 Paris Olimpiyat Oyunları'nda hem takım hem de ferdi olarak şampiyon olmak" ifadelerini kullandı.