İspanyol spor markası, Türkiye pazarına giriyor

Dünyaca ünlü İspanyol spor markası Joma, bu yıl itibarıyla As Spor bünyesinde, Türkiye'ye adım atacak.

İspanyol spor markası, Türkiye pazarına giriyor

Hali hazırda 120 ülkede satış operasyonu olan İspanyol spor markası Joma Joma, Türkiye pazarına girmeye hazırlanıyor. Marka, Türkiye pazarına Uhlsport ve Kempa markalarının imtiyaz sahibi ve distribütörü, Tryon markasının ise kurucusu olan As Spor bünyesinde girecek. 

Açıklamaya göre, Joma, Süper Lig ve 1. Lig takımlarının yanı sıra tüm spor branşlarında hizmet vermeye hazırlanıyor. Spor ayakkabı koleksiyonunu da toptan satış ve perakende mağazalarda konumlayacak olan Joma, 2022 yılı itibarıyla mağazalaşmayı hedefliyor.

Joma’nın sponsorluk yaptığı kulüpler arasında İspanya’dan Villareal, Getafe, İtalya’dan Atalanta, Torino, Fransa’da Toulouse, Le Havre, Galler’den Swansea, Almanya’dan Hoffenheim, Arminia Biefeld, Rusya’dan CSKA Moskova, Belçika’dan Anderlecht, Ukrayna, Romanya ve Bulgaristan Futbol Federasyonları yer alıyor.

Futbol dışı branşlarda da var

Avrupa’nın ve dünyanın önemli futbol kulüpleri, olimpiyat komiteleri, federasyonlar, tenisçiler, koşucular ve maratonlar gibi birçok alanda sponsorluk anlaşmaları da bulunan Joma, takım sporları ve bireysel sporlara yönelik giyim koleksiyonunun yanında, performans, koşu, yürüyüş, tenis, basketbol, futbol, günlük ayakkabı gibi tüm branşlardaki geniş spor ayakkabı koleksiyonuyla da dikkat çekiyor.