Bill Gates'ten korona virüsle ilgili şaşırtan açıklama!

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan ve Microsoft'un kurucusu Bill Gates, dünyayı etkisi altına alan korona virüsle ilgili sürpriz açıklamalar yaptı.

Dünyayı etkisi altına alan ve ne zaman biteceği merak edilen korona virüsle ilgili Bill Gates'ten yine çok konuşulacak bir açıklama geldi.

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Gates özellikle ABD'nin COVID-19 salgını karşısındaki tavrını sert şekilde eleştirdi. Gates, ABD'den beklenen liderliği bu konuda ortaya koyamadığını ve yeterli koordinasyon kuramadığını iddia etti.

Virüsün ABD'de hızla yayılmasının nedenlerinden biri yanlış bilgiler, haberler oldu. Gates Facebook ve benzeri platformların COVID-19 ile mücadelede sınıfta kaldığını belirtti.

Gates'e göre korona virüs nedeniyle en fazla ölüm gelişmiş ülkelerde yaşanacak. 'Zengin ülkelerdeki toplumsal mesafe uygulamaları bu ülkelerde işe yaramayabilir' diyen Gates, bu ülkelerin büyük ekonomik sıkıntılarla boğuşacaklarına dikkat çekti.

İnsanların dışarı çıkıp bir şeyler yapmaya ilişkin isteklerinin değiştiğine vurgu yapan Gates, arz talep dengesinin eski haline dönmesinin uzun bir zaman alacağını söyledi. Peki hayat ne zaman normale dönecek?

Virüs salgınının etkisinin uzun bir süre devam edeceğinin altını çizen Gates, hayatın normale dönmesinin 2021 sonbaharını bulacağını kaydetti. Amerika’da PBS televizyonuna konuşan Gates, korona virüs aşısının geliştirilip kullanıma sunulmasının en az bir yıl süreceğini söyledi.