Duvarı delerek elektronik mağazasından 1 milyon liralık cep telefonu çaldılar!

Osmaniye'de İlkay Ş. ve Muharrem Ö. isimli şahıslar bir elektronik mağazasının duvarını delerek, değeri 1 milyon TL'yi bulan 40 cep telefonu ile çeşitli teknolojik eşyayı çaldılar. İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri şüphelilerin yerini tespit ederek, yaptıkları operasyonda yakaladılar ve çıkarıldıkları mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Duvarı delerek elektronik mağazasından 1 milyon liralık cep telefonu çaldılar!

Osmaniye'de duvarı delip bir elektronik mağazasına giren ve değeri 1 milyon TL'yi bulan 40 cep telefonu ile çeşitli teknolojik eşyayı çalan 2 hırsız yakalandı.

Duvarı delerek elektronik mağazasından 1 milyon liralık cep telefonu çaldılar! - Resim : 1
İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Osmaniye Atatürk Caddesi üzerinde bulunan elektronik mağazasına duvarı delerek giren ve piyasa değeri 1 milyon TL olan 40 cep telefonu, elektronik cihaz ve telefon aksesuarı çalan hırsızların yakalanmasına yönelik çalışma başlatmıştı. Ekiplerin; 117 güvenlik kamerası ve 350 saatlik görüntü incelemesi neticesinde hırsızlık olayını gerçekleştirenlerin İlkay Ş. ve Muharrem Ö. isimli şahıslar olduğu tespit edildi.
Şahısların saklandıkları eve yapılan operasyonda şüpheliler çaldıkları cihazlar ile birlikte yakalandılar.

Duvarı delerek elektronik mağazasından 1 milyon liralık cep telefonu çaldılar! - Resim : 2
Evde yapılan aramada 34 akıllı cep telefonu, 4 dijital kol saati, 24 müzik çalar, 2 tablet, 19 powerbank, 44 şarj aleti, 10 bin 500 TL değerinde güvenlik kamera kayıt cihazı ele geçirildi.
İlkay Ş. ve Muharrem Ö. çıkarıldıkları mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi.