Düzce'de mahalleyi ayağa kaldıran olay!.. Mahalle bekçileri fark etti!.. Neye uğradıklarını şaşırdılar!

Düzce’de Bolu Caddesi üzerinde bir binanın alt katında bulunan berber salonunda doğalgaz sızıntısı meydana geldi.

Düzce'de mahalleyi ayağa kaldıran olay!.. Mahalle bekçileri fark etti!.. Neye uğradıklarını şaşırdılar!

Durumu fark eden mahalle bekçileri, bina sakinlerini zillerine basarak uyardı. Yataklarından kalkan bina sakinleri evcil hayvanlarını da kucaklarına alıp binayı hızla boşalttı.

Düzce’de gece saatlerinde mahalleler arasında devriye atan mahalle bekçileri Eski Bolu Caddesi üzerinde bir binanın önünden geçerken yoğun doğalgaz kokusunu fark ettiler. Kısa bir araştırmanın ardından doğalgaz kokusunun binanın alt katında bulunan berber dükkanından geldiğini tespit edildi. Bunun üzerine berber dükkanının üzerindeki dairelerin zillerine basarak binayı boşaltan mahalle bekçilerine destek olarak polis ekipleri ve itfaiye ekipleri de olay yerine geldi. Cadde trafiğe kapatılırken bina sakinleri de evlerinden dışarı çıktılar. Apar topar binayı boşaltan bina sakinlerinin bazıları evcil hayvanlarını dışarı taşırken bazılar da halen uykuda olan çocuklarını kucaklarında dışarı taşıdılar.

Düzce'de mahalleyi ayağa kaldıran olay!.. Mahalle bekçileri fark etti!.. Neye uğradıklarını şaşırdılar! - Resim : 1

Vatandaşlar evlerini boşaltma anlarını anlatarak; “Bekçiler kapımızı çaldılar. Binada doğalgaz kaçağı olduğunu ve evlerimizi boşaltmamız gerektiğini söylediler. Bizlerde korkarak dışarı çıktık” dediler.

Doğalgaz dağıtım şirketi çalışanları, olay yerine gelerek ölçümler yaptı. Doğalgazın berber salonundaki kombiden geldiğini belirleyen doğalgaz dağıtım şirketi çalışanları berber salonuna gaz veren vanayı kapatarak tehlikeyi önledi.

Düzce'de mahalleyi ayağa kaldıran olay!.. Mahalle bekçileri fark etti!.. Neye uğradıklarını şaşırdılar! - Resim : 2

Yapılan çalışmaların ardından tehlikenin ortadan kalkmasıyla binayı boşaltan vatandaşlarda tekrar evlerine döndüler.