Düzce'de korkunç halde bulunmuşlardı. Annelerini kaybeden yavrulardan herkes iyi haber bekliyordu. Kötü haber geldi

Düzce'nin Akçakoca ilçesindeki ormanlık alanda bulunan annesini kaybetmiş yavru sincaplardan kötü haber geldi. Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerince tedavi altına alınmış olan yavrulardan birinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Düzce'de korkunç halde bulunmuşlardı. Annelerini kaybeden yavrulardan herkes iyi haber bekliyordu. Kötü haber geldi

Düzce’ye bağlı Akçakoca ilçesinde ormanlık alanda neredeyse ölecekken bulunan yavrular, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerince tedavi altına alınmıştı. Yavrulardan kötü haber geldi. Fındık ve Fıstık ismi verilen yavrulardan Fındık'ın öldüğü bildirildi.

Düzce'de korkunç halde bulunmuşlardı. Annelerini kaybeden yavrulardan herkes iyi haber bekliyordu. Kötü haber geldi - Resim : 1

KOŞUP OYNAMAYA BAŞLADI

Akçakoca ilçesinde geçtiğimiz aylarda annelerini kaybetmiş halde bulunan iki yavru sincap, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından koruma altına alınmıştı. Vatandaşların önerisi ile yavru sincaplara Fındık ve Fıstık isimleri verilmişti. Adeta bebek gibi bakılan ve tedavileri süren sincaplardan Fındık öldü. Ekiplerin özverili çalışmaları sayesinde Fıstık ise hayata tutundu. Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğünce yapılan paylaşımda, Fıstık'ın koşup oynamaya başladığı bildirildi.