E-devletten yeni hizmet! Artık 81 ilde tüm vatandaşlar E-devlet üzerinden ulaşılabilecek

E-devletin yeni hizmeti devreye sokuldu. 81 ilde geçerli olacak hizmet sayesinde artık e-devlet üzerinden öğrenilebilecek. Açıklanan karara göre vatandaşlar nöbetçi eczane ihtiyaçları olduğunda “Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK)-Nöbetçi Eczane Sorgulama Hizmeti” ile nöbetçi eczanelere e-devlet üzerinden ulaşabilecek.

E-devletten yeni hizmet! Artık 81 ilde tüm vatandaşlar E-devlet üzerinden ulaşılabilecek

E-devlet yeni hizmetini açıkladı. Tüm Türkiye'de kullanılabilecek hizmet sayesinde 81 ilde yaşayan vatandaşlar nöbetçi eczaneleri e-devlet üzerinden tek bir sayfada bulabilecek. 

Türkiye genelinde eczaneler 09:00-19:00 saatleri arasında açık oluyor. Çalışma saatleri dışında günün kalan saatleri için İl Sağlık Müdürlüğü tarafından belirlenen nöbetçi eczanelere ulaşmak isteyen vatandaşlar ya en yakın eczanenin kapısında asılmış nöbetçi eczanelerin yazılı olduğu kağıtlardan ya da internet üzerinden bulmaya çalışıyorlardı. E-devletin yeni hizmeti sayesinde vatandaşlar e-devlet hesabı üzerinden giriş yaparak nöbetçi eczanelere kolayca ulaşım sağlayabilecek. 

Türkiye genelindeki tüm nöbetçi eczanelere ulaşılmasına olanak sağlayan “Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK)-Nöbetçi Eczane Sorgulama Hizmeti” e-Devlet’te açıldı.

Türk Eczacıları Birliği (TEB) tarafından bildirilen ve il sağlık müdürlüklerince onaylanan nöbetçi eczane bilgileri, e-Devlet’teki sayfada yer alacak. Vatandaşlar, burada nöbetçi eczanelerin adres bilgilerinin yanı sıra konum bilgilerine de ulaşabilecek.