Edirne'de şiddetli sağanak etkili oldu! Cadde ve sokaklar göle döndü

Edirne'de sabah erken saatlerden itibaren etkili olan şiddetli sağanak günlük yaşamı olumsuz yönde etkiledi. Kısa süre içinde cadde ve sokaklar göle dönerken yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar ise dükkan ve saçak altlarına sığındı.

Edirne'de şiddetli sağanak etkili oldu! Cadde ve sokaklar göle döndü

Edirne'de sabah erken saatlerden itibaren etkili olan şiddetli sağanak yağmur günlük yaşamı ve trafiği olumsuz yönde etkiledi. Yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar dükkan ve kepenk altlarına sığınmak zorunda kaldı. 

VATANDAŞLAR YAĞMURA HAZIRLIKSIZ YAKALANDI

Edirne’de sağanak nedeniyle bazı cadde ve sokaklarda su birikintileri oluşurken, zaman zaman trafikte de yoğunluk yaşandı. Yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, işyerlerin tentelerinin altına sığındı. Kente gezmeye ve alışverişe gelen turistler de zor anlar yaşadı. Aldıkları şemsiyeler ve yağmurluklarla alışverişe devam eden turistler, yağmura aldırış etmedi.
Polis ekipleri de trafiğin yoğun olduğu noktalarda önlem alarak sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Yağmur yağması için dualar ettiklerini söyleyen Vatandaşlardan Sevim Karaağaç, kuraklık olduğunu ve ekinlerin kurumaya yüz tuttuğu zamanda geldiğini ve yüzleri güldürdüğünü belirtti.

 

Edirne'de şiddetli sağanak etkili oldu! Cadde ve sokaklar göle döndü - Resim : 1

YAĞMURA RAĞMEN ALIŞVERİŞE DEVAM ETTİLER

Bulgaristan'dan Edirne'ye alışverişe gelen turistlerden Ahmet Ahmedova, yağmura rağmen Edirne'de alıveriş yapmanın güzel olduğunu ifade etti.
Yağmur yağışıyla birlikte ıslanmaktan kaçamayan diğer vatandaşlarda, sağanak yağışı beklediklerini ve mutlu olduklarını söyledi.

Meteoroloji'nin verilerine göre hava sıcaklığının 11 derece ölçüldüğü kentte, sağanağın belli aralıklarla devam etmesi bekleniyor.

 

Edirne'de şiddetli sağanak etkili oldu! Cadde ve sokaklar göle döndü - Resim : 2