Ekrem İmamoğlu mazbatasını aldı: Üzerimizdeki sorumluluğun farkındayız

31 Mart yerel seçimlerinde, yeniden seçilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, mazbatasını aldı. İmamoğlu, açıklamalarda bulundu. İmamoğlu, "Benim için çok özel bir an. Bu anı ikinci kez yaşıyoruz. Çok mutluyum onurluyum. Üzerimizdeki sorumluluğun farkındayız. Allah mahcup etmesin." dedi.

Ekrem İmamoğlu mazbatasını aldı: Üzerimizdeki sorumluluğun farkındayız

31 Mart yerel seçimlerinde, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı'na ikinci kez seçilen Ekrem İmamoğlu mazbatasını aldı.

İmamoğlu, İl Seçim Kurulu’ndan mazbatasını aldıktan sonra Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'nde teşekkür konuşması yaptı.

"ÜZERİMİZDEKİ SORUMLULUĞUN FARKINDAYIZ"

İmamoğlu'nun açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle:

"Benim için çok özel bir an. Bu anı ikinci kez yaşıyoruz. Çok mutluyum onurluyum. Sorumluluğumuzun farkındayız. Hem mazbata sürecine dair hem mazbatanın anlamına dair, hem şehre olan sorumluluklarına dair… Bu bağlamda bugün burada şehrimize yakışan, İstanbul gibi kadim bir kentin seçim sonrasına değer katan bir ortamın hazırlanmasına teşekkür ediyorum. Müteşekkiriz. Aynı zamanda 16 milyon insanımızın mazbatası aslında bana verilen mazbata. Değeri sorumluluğu çok büyük.

"ÇOK NİTELİKLİ BİR 5 YIL YAŞATMAK EN BÜYÜK ARZUMUZDUR"

Üzerimizdeki sorumluluğun farkındayız. Allah mahçup etmesin. İstanbul bütün insanlığın duygularının beslendiği bir kenttir. Hayata dair bütün unsurlarıyla çok nitelikli bir 5 yıl yaşatmak en büyük arzumuzdur. Tüm şehrin yetenekli insanlarından faydalanmanın yöntemlerini yukarı taşımak istiyoruz.

Emeği geçen çok insan var. Herkese tek tek teşekkür ediyorum. 90 binden fazla çalışana teşekkür ediyorum. Bu yolculuğun ne kadar zor olduğunu bilerek yanımızda dimdik duran ve en büyük destekçilerim olan aileme yürekten teşekkür ediyorum. Umarım Türkiye daha sevgiyle dolu, daha barışçıl bir ülke olur." dedi.

Ekrem İmamoğlu mazbatasını aldı: Üzerimizdeki sorumluluğun farkındayız - Resim : 1