Elbet Bir Gün dizisi Gizem’i Sinem Ünsal kimdir? Sinem Ünsal kaç yaşında, nereli? Sinem Ünsal hayatı...

Son olarak Mucize Doktor dizisinde Nazlı karakterine hayat veren Sinem Ünsal, Fox TV’nin yeni dizisi Elbet Bir Gün’de Burak Yamantürk ve Şebnem Bozoklu ile başrolü paylaşıyor. Fox TV’nin yeni dizisi Elbet Bir Gün’de Gizem Kılıçlı rolüne hayat veren Sinem Ünsal kimdir? Sinem Ünsal kaç yaşında?

Elbet Bir Gün dizisi Gizem’i Sinem Ünsal kimdir?

Sinem Ünsal son olarak; Taner Ölmez, Onur Tuna, Hazal Türesan, Fırat Altunmeşe, Murat Aygen gibi ünlü isimlerin yer aldığı Mucize Doktor dizisinde Doktor Nazlı karakterine hayat verdi.

Kızım, Siyah Beyaz aşk ve Çoban Yıldızı dizilerde de rol alan Sinem Ünsal şimdilerde Elbet Bir Gün dizisinde rol alıyor. Fox Tv’nin yeni dizisi Elbet Bir Gün’de Burak Yamantürk ve Şebnem Bozoklu ile başrolü paylaşan Sinem Ünsal dizide Gizem rolüne hayat veriyor. Peki, Elbet Bir Gün dizisi Gizem’i Sinem Ünsal kimdir? Sinem Ünsal kaç yaşında? Sinem Ünsal nereli? İşte, Sinem Ünsal’ın hayatı…

ELBET BİR GÜN DİZİSİ GİZEM’İ SİNEM ÜNSAL KİMDİR?

Sinem Ünsal, 21 Haziran 1993 tarihinde Azeri kökenli bir baba ve Çerkez kökenli bir annenin ikinci çocuğu olarak İzmir‘de doğmuştur. Asker olan babası sayesinde birçok şehir dolaştı. Üniversite eğitimine kadar İzmir, Foça’da yaşadı.

2016 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Karşılaştırmalı Edebiyat bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Bölümü’nde çift-ana dal lisans programını tamamladı. Müfit Aytekin Atölye’de özel kurslarla oyunculuk eğitimi aldı.

Üniversiteden mezun olduktan sonra İstanbul‘a yerleşti.

2016 yılından itibaren TV dizilerinde rol almaya başlayan Sinem Ünsal, 2019 yılı Ocak ayı itibarıyla tiyatro oyunlarında rol almaya başladı.

Sinem Ünsal, 2016 yılında Çoban Yıldızı adlı dizide Güneş karakterini canlandırırken Şükrü Özyıldız, Selin Şekerci, Selim Bayraktar, Menderes Samancılar, Serhat Özcan ile birlikte rol aldı.

2018 – 2019 yıllarında Kızım dizisinde Buğra Gülsoy, Leyla Lydia Tuğutlu, Beren Gökyıldız, Tugay Mercan, Serhat Teoman, Suna Selen, Selin Şekerci ile birlikte rol aldı.

2019 yılında Fox TV ekranlarında yayınlanmakta olan yapımcılığını Faruk Bayhan‘ın yaptığı ve yönetmeni Yusuf Pirhasan olan Mucize Doktor dizisinde Taner Ölmez, Savant Sendromlu doktor asistanı Ali Vefa karakterini canlandırırken, Mucize Doktor dizinin başrollerinde Onur Tuna, Murat Aygen, Sinem Ünsal, Fırat Altunmeşe, Gökçe Akyıldız ve Reha Özcan yer aldı.

Ödülleri :

2019 – 25. Lions Türkan Kahramankaptan Tiyatro Ödülleri’nde Yılın En İyi Genç Kadın Oyuncusu ödülü

Rol aldığı Tiyatro Oyunları :

2019- Bir Alaturka Hikayet: Raif ile Letafet : Kıvanç Kılınç – Cihangir Atölye Sahnesi

Filmleri ve Dizileri :

2019 – Mucize Doktor (Nazlı) (TV Dizisi)
2018 – 2019 – Kızım ( Sevgi Günay (Öykü’nün Öğretmeni)) (TV Dizisi)
2017 – 2018 – Siyah Beyaz Aşk ( Gülsüm Aslan) (TV Dizisi)
2016 – 2017 – Çoban Yıldızı (Güneş) (TV Dizisi).