Elektrik arızası yangın çıkardı! Bungalov evler küle döndü

Ordu’nun Ünye ilçesindeki bir dinlenme tesisinde elektrik arızası nedeniyle çıkan kıvılcımların neden olduğu yangında 8 bungalov ev küle döndü. İtfaiye ekipleri yangının söndürülmesinin ardından soğutma çalışmalarına devam ederken geniş çaplı inceleme başlatıldı.

Elektrik arızası yangın çıkardı! Bungalov evler küle döndü

Alınan bilgilere göre olay, Sahilköy Mahallesi Çınarsıyı Dinlenme Tesisleri'nde meydana geldi. Elektrik arızası nedeniyle çıkan kıvılcımlar, bir bungalov evde yangına neden oldu. Kısa sürede büyüyen yangın tesis içerisinde bulunan diğer bungalov evlere de sıçradı.

ALEVLER KISA SÜREDE BÜYÜDÜ

Kısa sürede alevlerin büyümesi ve çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine itfaiye, Orman Genel Müdürlüğü'ne bağlı ekipler ile Ünye Belediyesi ekipleri sevk edildi, kısa süre içerisinde çalışma başlatıldı.

EKİPLER YOĞUN ÇABA GÖSTERDİ

Yangının kısa sürede büyümesi sonrası söndürme çalışmalarının devam ettiği sırada ekipler, diğer evlere alevlerin sıçramaması için büyük gayret gösterdi. Diğer taraftan yangında yaşanabilecek bir kaza nedeniyle sağlık görevlileri de yangın bölgesinde bekledi.

SOĞUTMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Yangının söndürme çalışmaları sonrası Ordu Büyükşehir Belediyesi Ünye İtfaiye Grup Amirliği ekipleri soğutma çalışmalarına devam etti. Yangınla ilgili geniş çaplı inceleme başlatıldı.