Elektronik sigara bir can daha aldı

Elektronik sigaranın neden olduğu düşünülen gizemli hastalık bir can daha aldı. ABD’de kırmızı alarm verildi. Elektronik sigara kullanıma bağlı 450 akciğer rahatsızlığı inceleniyor. Prof. Dr. Cevdet Erdöl, elektronik sigaraya karşı uyarıyor.

Elektronik sigara bir can daha aldı. Hayatını kaybedenlerin sayısı 6 oldu.  Amerika’da kırmızı alarm verildi.

"Gizemli hastalık" ülke genelinde yayılmaya devam ediyor. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl Elektronik sigaranın tehlikesine dikkat çekti.

Prof. Dr. Erdöl, “Sudan geçip nemlenen ve oluşan duman daha derine çekiliyor daha tehlikeleri kanser türlerinin oluşmasına zemin açtığı söyleniyor. Gençlerimiz kandırılıyor sanki sudan geçince temizleniyor ciğerlere daha az zarar veriyor gibi aslında tam tersi” dedi.

Elektronik sigaraya bağlı olduğu kabul edilen son can kaybı Kansas’ta yaşandı. Yaşamını yitiren kişinin ismi açıklanmadı. Ancak 50 yaşın üstünde ve geçmişte de sağlık sorunları yaşadığı kaydedildi.

Prf. Dr. Erdöl, "Elektronik sigara şunu iddia ediyor, "Bu sigarayı size bıraktırır!" Hayır bıraktığına dair kesin bir veri yok. "Efendim bu daha az zararlıdır" Hayır!, Daha az zaralı olduğuna dair de herhangi bir bilgi de yok" dedi.