Ünlü oyuncu trans birey oldu

Güzelliğiyle göz dolduran ve sinema dünyasının en prestijli ödülleri olarak görülen Oscar'a aday gösterilen Kanadalı oyuncu 33 yaşında hayatında köklü bir değişikliğe gitti. Ünlü oyuncu bir mektupla trans birey olduğunu ve isminin değiştiğini açıkladı

Google Haberlere Abone ol

Oscar'a aday gösterilen ve fantastik yapımlarla adını duyuran başarılı oyuncu, 33 yaşında aldığı kesin bir kararla trans birey olarak yaşayacağını duyurudu. Juno ve X-Men: Geçmiş Günler Gelecek gibi filmlerle sinema dünyasının en prestijli ödülleri olarak görülen Oscar'a aday gösterilen Kanadalı oyuncu Ellen Page, trans birey olduğunu açıkladı. 33 yaşındaki Page, yeni isminin ise Elliot Page olduğu duyurdu.

Elliot Page, sinema dünyasında ses getiren haberi Twitter hesabından yayınladığı bir mektupla duyurdu.

Page, "Bunu yazdığım için kendimi şanslı hissediyorum. Burada olduğum için. Hayatımda bu yere geldiğim için. Bu yolculukta beni destekleyen insanlara karşı çok büyük bir minnettarlık duyuyorum. Öz benliğimin peşinden gidebilmek için nihayet kim olduğumu sevmenin ne kadar olağanüstü hissettirdiğini ifade edemem" İfadelerini kullandı.

Kanadalı oyuncu ayrıca, trans topluluğundan "ilham aldığını" söyledi ve "Bu dünyayı daha kapsayıcı ve şefkatli bir yer haline getirmek için durmaksızın çalıştıklarını" ifade etti.

Hayranlarına seslenen Page mesajında, "Ben de sabır istiyorum. Sevincim gerçek, ama aynı zamanda kırılgan. Gerçek şu ki, şu anda son derece mutlu hissetmeme ve ne kadar ayrıcalık taşıdığımı bilmeme rağmen, ben de korkuyorum. İstiladan, nefretten, 'şakalardan' ve şiddetten" yazdı.

Elliot Page, ABD'nin Las Vegas kentinde 2014'te gerçekleştirilen bir LGBT etkinliğinde eşcinsel olduğunu açıklamıştı.