Emekli maaş zammı ile ilgili kritik açıklama! Bakan Nebati duyurdu! Memur maaş artışı emeklilere de yansıyacak!

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati açıkladı! Emekliye zam müjdesi geldi. Bakan Nebati emekliye yapılacak zam ile flaş açıklamalarda bulundu. Nebati, Memur maaşlarında yapılacak artışın emeklilere de yansıyacağını duyurdu. Açıklamasında Nebati, çalışan ve emeklilerin maaşlarındaki iyileştirmelerle refah kaybına engel olduklarını belirterek "EYT'yi yüzyılın felaketine rağmen yürürlüğe koyduk. Maaşlardaki artışların otomatik olarak memur emeklilerine yansıyacağını ifade edeyim" dedi.

Emekli maaş zammı ile ilgili kritik açıklama! Bakan Nebati duyurdu! Memur maaş artışı emeklilere de yansıyacak!

Milyonlarca emekliye müjde! Maaş zammı ile ilgili detayı Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati açıkladı.

Bakan Nebati, Suphi Öner Öğretmenevi'nde düzenlenen "Basın Mensupları ile Değerlendirme Toplantısı"nda, vatanın her karış toprağını hiçbir ayrım gözetmeden hizmetle donattıklarını söyledi.

MEMUR MAAŞLARINDA YAPILACAK ARTIŞ EMEKLİLERE DE YANSIYACAK

Bakan Nebati, 21 yıldan bu yana karşılaştıkları her sınavdan güçlenerek çıkmayı başardıklarını belirterek şunları ifade etti:

"6 Şubat'taki deprem felaketleri sonrasında da birileri afet bölgesinde turist gibi gezerken bizler, milletimizin yanına koştuk. 60 gün boyunca neredeyse aralıksız deprem bölgesinden çıkmadık. Yapımı tamamlanan ilk köy evlerinin teslimatını şimdiden gerçekleştirdik, Defne Hastanesini inşa ettik. Birçok devletten daha fazla bir nüfusa ve daha geniş bir alana sahip olan afet bölgesini yeni baştan inşa çalışmalarını kısa sürede tamamlayacağımızı Sayın Cumhurbaşkanı'mız daha önce ifade etmişlerdi. Sayın Cumhurbaşkanı'mızın liderliğinde insanımızın refahını merkeze alarak eser ve hizmet siyasetimizden asla taviz vermeyeceğiz."

Nebati, 1 milyon küçük esnafın prim ödeme gün sayısını 7 bin 200 güne indirdiklerini, gençlerin yıllık 150 bin liraya kadarki gelirlerinden vergi almadıklarını dile getirdi.

Çalışanların ve emeklilerin maaşlarında yaptıkları iyileştirmelerle refah kaybına engel olduklarını söyleyen Nebati, "İnşallah temmuz ayında çalışanlarımızı ve emeklilerimizi daha da rahatlatacağız. EYT düzenlemesini, yüzyılın felaketine rağmen yürürlüğe koyduk, vatandaşlarımıza verdiğimiz sözü tuttuk. En düşük memur maaşını 22 bin lira seviyesine yükseltiyoruz. Maaşlardaki bu artışların otomatik olarak memur emeklilerine de yansıyacağını tekraren ifade etmiş olayım." diye konuştu.

“KAMU İŞÇİLERİNDE YÜZDE 45 ARTIŞA GİTTİK”

Nebati, kamu işçilerinin ücretlerinde refah payı dahil yüzde 45 artışa gittiklerini, 45 bin öğretmen ve 3 bin 500 engelli öğretmenin atamasını yaptıklarını anımsatarak, Türkiye Yüzyılı'nı "eğitimin yüzyılı" haline dönüştüreceklerini söyledi.

“YAPILANDIRMADA BORÇLARI SİLDİK”

"Lütfen danışmanlarınız, ekibiniz size yapılandırma uygulamalarımızı anlatsın"

Millete son 40 günde savunmadan ulaşıma, sağlıktan finansa, çalışma hayatından uydu teknolojilerine kadar her alanda önemli müjdeler verdikleri belirten Nebati, şöyle konuştu:

 "Hatay'ın muazzam potansiyelini Anadolu ile buluşturacak olan Amanos Tünelleri'nin yapımına da yakında başlıyoruz. Kentsel dönüşüm konusunda da vatandaşlarımızın yanında olmaya devam ediyoruz. Birileri bizim yaptıklarımızı takip etme fırsatı bulamıyor. Dün çıkmış borcu olan vatandaşlarımızın borç faizlerini sileceğini söylüyor. Lütfen danışmanlarımız, ekibiniz size yapılandırma uygulamalarımızı anlatsın. Vatandaşlarımızın icra takibine konu olan 2 bin lira ve altındaki borçlarını sildiğimizi, kredi ve kredi kartı borçları nedeniyle varlık yönetim firmalarına borcu bulunanların 2 bin 500 liraya kadar olan bölümünü bizim karşıladığımızı anlatsın."

AİLE KALKANI PROGRAMI İLE DESTEKLER VERİLECEK

Nebati, gelecek dönemde Türkiye'nin ürettiği doğal gaz ve petrol gelirlerinden ayrılacak kaynakla Aile ve Gençlik Bankası kuracaklarını, Aile Kalkanı Programı ile ev hanımlarından çocuklara, gençlere kadar tüm aile fertlerine destek vereceklerini söyledi.

"TEK DERTLERİ OY DEVŞİRMEK"

Muhalefetin, hükümetin bugüne kadar aldığı kararları sanki ilk defa gündeme geliyormuş gibi ortaya koyup, çarpıttığını dile getiren Nebati, "Alın terinin, icraatın ne demek olduğu hakkında zerre bilgisi, tecrübesi olmayanlar, milletimizin aklıyla adeta alay ediyor. Bol keseden bol sıfırlı rakamlar savurarak kısa yoldan göz boyamaya çalışma acizliğine düşüyorlar. Kendini uyanık sanan bu keskin zekalılar hangi cüretle afaki hayallerle milletimizi kandırmaya devam ediyorlar? Tek dertleri oy devşirmek. Bedeli omurgayı feda etmek, ortada ilke, değer, duruş namına bir şey bırakmamak da olsa ayran gönülleri her masada yancı. Bir gün terör örgütünün sözcüsü gibi konuşuyorlar, ertesi gün aşırı sağcı oluyorlar, sonraki gün dindar kesilmeye karar veriyorlar, daha sonra laikliğin tek bekçisi kesiliyorlar. Böyle bir siyaset, bu milletin vicdanında, hissiyatında, fikriyatında yer bulamaz, bulamayacaktır." dedi.

"29 MAYIS GÜNÜNE BİR BÜYÜK ZAFERLE UYANACAĞIZ"

Bakan Nebati, şunları kaydetti:

"İsterdik ki bu seçim süreci ilkeli, temiz bir rekabet içinde ilerlesin, bu millet için hayırda yarışmanın ve bu uğurda acele etmenin kavgasını verelim. Ancak milletçe maalesef son derece yozlaşmış bir seçim kampanyası yürüten bir muhalefetle imtihan oluyoruz. Tüm bu gerçeklerin farkında olan insanımız, inanıyorum ki 28 Mayıs tarihinde, 14 Mayıs'ta başladığı işi tamamlayacak ve Sayın Cumhurbaşkanı'mızın liderliğinde Türkiye Yüzyılı'na damgasını vuracaktır. İnanıyorum ki Fatih'in İstanbul'u fethettiği gün olan 29 Mayıs gününe, milletimizin sağlam iradesi ve Allah'ın izniyle, demokrasi tarihimize büyük Türkiye zaferi olarak geçecek olan bir büyük zaferle uyanacağız."