Emeklilere 100. yıl ikramiyesi müjdesi! Bakanlık emekliler için harekete geçti. İşte masada konuşulan o rakam

Türkiye'de milyonlarca emekli maaşlarına yapılacak düzenlemeyi heyecanla bekliyor. Maaş düzenlemesinin yanında Cumhuriyet'in 100. yılı nedeniyle 29 Ekim'de bir seferlik ikramiye verilmesi de gündemde. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı harekete geçti. İşte masada konuşulan o rakam

Emeklilere 100. yıl ikramiyesi müjdesi! Bakanlık emekliler için harekete geçti. İşte masada konuşulan o rakam

Milyonlarca emekli Temmuz ayında maaşlarına yapılan yüzde 25'lik zamdan memnun olmayıp şikayette bulununca hükümet harekete geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın milyonların geçim sıkıntısını azaltmak için talimat vermesinin ardından çalışmalar başladı. Düzenlemenin önümüzdeki günlerde netlik kazanması beklenirken, emekliye bir seferlik ikramiye verilmesi gündemde. Kulislerde Cumhuriyet'in 100. yılı dolayısıyla emekliye bayram ikramiyelerinin dışında üçüncü ikramiye verileceği konuşuluyor.

EMEKLİLER İÇİN HAREKETE GEÇİLDİ

Hükümet temmuzda memnun edemediği emeklilerin gönlünü almak için çalışmalarını hızlandırdı. Ekim ayında Meclis'in açılmasıyla emekli zammı öncelikli ele alınacak konulardan biri olacak. Emekliye zammın yanında bir de ikramiye müjdesi geliyor.

5 BİN LİRADA ANLAŞMA SAĞLANDI

Bu yıl Cumhuriyetin 100'üncü yılı dolayısıyla bayramlarda ödenen ikramiyelerden hariç, bir üçüncü ikramiye ödenmesi için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı uzmanlarının hazırlık yaptığı öğrenildi. Bir kereliğine ödenecek ikramiyenin miktarı üzerindeki çalışmalar devam ederken, ilk olarak masaya 5 bin lira rakamının geldiği ve bu rakam üzerinde uzlaşı sağlandığı bildirildi.