Türkiye’nin konuştuğu Leyla yaşadıklarını anlattı!.. ‘Maske bile vermediler’

İsveç'in Malmö kentinde Kovid-19 testi pozitif çıkmasına rağmen tedavi edilmeyerek evine gönderilen 47 yaşındaki Emrullah Gülüşken, çocukları Esma, Samira ve Mahmut'la Türkiye Sağlık Bakanlığının ambulans uçağıyla saat 13.30 itibarıyla Türkiye'ye geldi.

Türkiye’nin konuştuğu Leyla yaşadıklarını anlattı!.. ‘Maske bile vermediler’

Emrullah Gülüşken'in kızı Leyla Gülüşken de, "Hiçbir devletin bunu yapabileceğini düşünmüyorum. Tek bir devlet bunu yapabilirdi, o da kendini gösterdi, o devlet Türkiye." dedi.

Malmö Sturup Havaalanı'na inen ambulans uçak, yerel saatle 09.00'da Emrullah Gülüşken ile üç çocuğunu alarak havalandı.

Babasının şikayetlerini telefonda hastane görevlisine tercüme eden Leyla Gülüşken, CNN Türk'te yaptığı açıklamada, "Durumun ciddi olduğunu belirttim. Doktor da durumun gerçekten ciddi olduğunu anlayınca ambulans gönderdi. 1 saat sonra babam beni aradı. Kızım beni gelir alır mısınız, hastanede yapamıyorum. Doktorla konuştuğumda akciğerlere daha inmediğini ve ilaç alması gerektiğini söyledi" dedi.

Baba Emrullah Gülüşken Türkiye'ye gideceğini öğrendiği zaman sevindiğini ve şaşırdığını belirten kızı Gülüşken, "Giderken durumu stabildi. Bilinci açıktı ama hala bir halsizlik ve öksürük vardı" ifadelerine yer verdi.

İsveç'te corona virüs vakalarına ilişkin de bilgi veren Gülüşken, "Türkiye'yi daha çok takip ediyorum. İsveç'te bu muhamele sadece bize değil, bütün insanlara yapılıyormuş. Artış olduğunu duyuyorum. Ne karantina ne sokağa çıkma yasağı. Hiçbirşey yok. Her şey açık. Maske bile vermediler" açıklamasını yaptı.

Ankara Esenboğa Havalimanı'na inen uçaktan alınan hasta, ambulansla hastaneye sevk edildi.

Emrullah Gülüşken ve çocuklarını taşıyan ambulans uçak, saat 13.30'da Ankara Esenboğa Havalimanı'na indi. Uçağın iniş yapmasının ardından koruyucu kıyafetli sağlık görevlileri uçak içerisine girdi. Emrullah Gülüşken ve çocukları, yapılan kontrollerin ardından havalimanında bekletilen ambulanslarla Ankara Şehir Hastanesine sevk edildi.